اخبار

آرامش بازار مرغ در شب یلدا

آرامش بازار مرغ در شب یلدا

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا، شاهد آرامش بازار مرغ در شب یلدا خواهیم بود و بازار مرغ در شب یلدا نوسانی نخواهد داشت.

حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری  ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

ایشان با اشاره به اینکه نرخ مرغ در بازار به قیمت مصوب نزدیک شده است، افزود: بعد از اعلام نرخ مصوب مرغ، کارگروه تنظیم بازار قیمت هر کیلو ذرت را ۳۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۵۰۰ تومان افزایش داد که این امر در نرخ مولفه های تولید تأثیر بسزایی دارد. زمانیکه کارگروه تنظیم بازار، قیمت مواد اولیه را افزایش دهد، در محصول نهایی مواد پروتئینی این درصد افزایش را باید اعمال کند تا تولیدکننده متحمل زیان نشود.

نقش نهاده دامی در قیمت نهایی مرغ

به گفته ایشان در حال حاضر ۸۰ درصد نهاده دامی با نرخ مصوب و ۲۰ درصد مابقی از بازار آزاد تامین می شود که اختلاف قیمت ۲۰ درصدی نهاده با نرخ مصوب بر قیمت نهایی محصول اضافه می کند، درحالیکه با تامین ۱۰۰ درصد نهاده دیگر بازار سیاه معنا ندارد چرا که دیگر کل مرغداران نهاده مورد نیاز را از سامانه بازارگاه خریداری می کنند.

این مقام ‌مسئول درباره قیمت مرغ در شب یلدا اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که اتفاق خاصی در بازار رخ ندهد و قیمت مرغ زنده همچنان در محدوده ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان و مرغ گرم ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان باقی بماند.

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا، شاهد آرامش بازار مرغ در شب یلدا خواهیم بود و بازار مرغ در شب یلدا نوسانی نخواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

1 دیدگاه در “آرامش بازار مرغ در شب یلدا

  1. ناشناس گفت:

    مقطعی که فایده نداره باید دائمی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.