اخبار

آغاز روند کاهشی قیمت تخم مرغ در بازار

آغاز روند کاهشی قیمت تخم مرغ در بازار

معاون نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت از آغاز روند کاهشی قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: نسبت به هفته گذشته بطور متوسط روی هر شانه تخم مرغ، ۳هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

محمدی پور با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ در ماه‌های اخیر گفت: ما از واحدهای فروش تخم مرغ بازرسی به عمل آورده‌ایم که متاسفانه ۸۵ درصد واحدها متخلف اعلام شدند و امروز کمتر از ۳۰درصد این واحدها متخلفند. وقتی قیمت‌ها را تحویل بازار می‌دهند، نظارت بر عهده ماست تا ببینیم بدست مصرف کننده نهایی می‌رسد یا خیر.

محمدی پور گفت: ما هم پرونده‌های این متخلفان را به تعزیرات ارسال کردیم که در نتیجه، امروز نسبت به هفته گذشته بطور متوسط روی هر شانه تخم مرغ، ۳هزار تومان کاهش قمت را مشاهده می‌کنیم. همکاران ما در جهاد کشاورزی عرضه مرغ را در میدان بهمن دو برابر افزایش دادند که با این افزایش، قدری قیمت‌ها کنترل شده است. ما ۱۰هزار بازرسی مرغ داشتیم که ۱۸۰۰ مورد تخلف کشف کرده‌ایم. ارزش آن ۷ میلیارد ریال بود که به تعزیرات ارسال شد.

ایشان در ادامه بیان گفت: قیمت مصوب مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان برای مصرف کننده داشتیم. وقتی کالایی به میزان کافی وجود نداشته باشد ، قیمت آن تعادلی نخواهد بود.

در پایان معاون نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت از آغاز روند کاهشی قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: نسبت به هفته گذشته بطور متوسط روی هر شانه تخم مرغ، ۳هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.