اخبار

آغاز صادرات تخم مرغ

آغاز صادرات تخم مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه درحال حاضر مرغداران تخم مرغ را به زیان می‌فروشند، از آغاز صادرات تخم مرغ تا پایان زیان مرغداران خبر داد.

صدرا علی اکبرخانی به آخرین قیمت مصوب تخم مرغ اظهار کرد: تقریبا در نیمه بهمن ماه سال گذشته بود که ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب 14 هزار تومان را برای خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار با در نظر گرفتن 12 درصد سود تولید کننده ابلاغ کرد. کمتر از دو ماه بعد قیمت خرید تخم مرغ از مرغدار وارد سیر نزولی شد به نحوی که اکنون قیمت خرید آن کمتر از هزینه تمام شده تولید است و مرغداران در حال زیان هستند.

به گفته علی اکبرخانی هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار درب مرغداری 10 تا 10 هزار و 500 تومان خریداری می‌شود که 4 تا 3 هزار و 500 تومان کمتر از نرخ مصوب است. سقوط قیمت خرید تخم مرغ به زیر نرخ مصوب در حالی است که از پایان سال 99 شاهد افزایش قیمت نهاده‌های دامی و رشد چشمگیر قیمت جوجه یکروزه بوده‌ایم.

ایشان گفت: با توجه به افت قیمت تخم مرغ به زیر قیمت مصوب با مذاکراتی که انجام داده‌ایم مقرر شد صادرات تخم مرغ با هدف به تعادل رسیدن بازار و پایان زیان مرغداران انجام شود. هر زمان قیمت خرید تخم مرغ از مرغدار به قیمت مصوب 14 هزار تومان برسد صادرات را متوقف خواهیم کرد و مردم نباید نگران برهم خوردن بازار با آغاز صادرات باشند.

منبع: آی تی پی نیوز

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “آغاز صادرات تخم مرغ

  1. شیرین خسروی گفت:

    احتمالا تخم مرغ هم مثل مرغ صفی میشه به زودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.