اخبار

آغاز کاهش قیمت تخم‌مرغ با واردات

آغاز کاهش قیمت تخم‌مرغ با واردات

رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار میهن از آغاز کاهش قیمت تخم‌مرغ با واردات خبر داد و گفت: در یک ماه اخیر حدود هشت هزار تن تخم مرغ با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده است.

حمیدرضا کاشانی با تاکید بر اینکه کمبودی در تولید تخم‌مرغ داخلی نداریم، افزود: به طور قطع در شبکه توزیع تخم‌مرغ اختلالاتی وجود دارد که موجب عدم تعادل بازار این محصول شده و واردات مقطعی، کمک مناسبی برای بازار این محصول بوده است. در حال حاضر شاهد آغاز کاهش قیمت تخم‌مرغ با واردات آن هستیم. 

به گفته کاشانی، طبق نرخ مصوب، قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب واحدهای تولیدی ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان و برای مصرف کنندگان کیلویی ۲۲ هزارو ۵۰۰ تومان و هر عدد تخم مرغ برای مصرف کنندگان یک هزارو ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار میهن اظهارداشت: امسال حجم گله های تخم گذار نسبت به سال گذشته بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون افزایش داشته که به نظر می رسد امسال با افزایش بین ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید روبرو باشیم.

ایشان در پایان اضافه کرد: بنابراین قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ تایی با نرخ ۴۳ هزارتومان برای مصرف کنندگان مناسب است و بیشتر از این نرخ، اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.