اخبار

احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

رئیس اتحادیه سراسری دامداران از احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت خبر داد و گفت با توجه به ضرر دامداران در طی چند وقت اخیر احتمالاً گوشت در ماه رمضان دوباره گران شود. دامداران به دلیل زیان سنگین منتظر هستند تا ماه رمضان فرا برسد تا گاوها و گوسفندهایشان را با قیمت بالاتری بفروشند.

به گفته مجتبی عالی، هم اکنون قیمت گوشت گوسفندی ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان است. یکی از دلایلی که ممکن است گوشت گران شود افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کمبود آن در بازار است. از سوی دیگر سن کشتار دام‌ها به دلیل کمبود نهاده‌های دامی در بازار کاهش یافته است.

فروشندگان گوشت می‌گویند نهاده دامی در بازار کم است و دامداران با افزایش هزینه‌های سربار مواجه هستند. به گفته رئیس اتحادیه سراسری دامداران، دام با افزایش وزن ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای دامداران توجیه اقتصادی دارد. در غیر اینصورت دامداران به دلیل افزایش هزینه‌های سربار دام‌ خود را به کشتارگاه می‌برند.

روز گذشته مجتبی عالی، رئیس اتحادیه سراسری دامداران گفته بود: «جهاد کشاورزی نهاده‌ها را بیشتر در اختیار مرغداران قرار می‌دهد و درباره تخصیص نهاده به دامداران ضعیف عمل کرده است. همین مسئله باعث شده دامداران گاو و گوسفندهایشان را نفروشند و احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت در ماه رمضان وجود دارد.»

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “احتمال افزایش دوباره قیمت گوشت

  1. ناشناس گفت:

    واقعا معلوم نیست توی این مملکت چه خبره که قیمت ها ثانبه به ثانیه در حال افزایشه

  2. شادی ممبینی گفت:

    هم گوشت و هم مرغ خیلی وقته سر سفره مردم نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.