اخبار

احتمال افزایش قیمت مرغ

احتمال افزایش قیمت مرغ

نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور از احتمال افزایش قیمت مرغ در روزهای آینده به علت کاهش تولید مرغ خبر داد و گفت: کندی در تأمین نهاده‌های دامی مشکلاتی را برای مرغداران ایجاد کرده است.

حبیب اسدالله نژاد درباره آخرین وضعیت تولید و عرضه مرغ در کشور اظهار کرد: در فروردین ماه شاهد عقب افتادن از برنامه جوجه‌ریزی و کاهش تولید مرغ بوده‌ایم. بر اساس برنامه وزارت جهادکشاورزی برای تأمین مرغ اردیبهشت باید در فرودین ماه ۱۲۵ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام می‌شدٰ اما حداکثر ۱۱۳ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور همچنین از کندتر شدن تأمین نهاده‌های دامی خبر داد و گفت: زمان تحویل نهاده‌های دامی به مرغداران از زمان ثبت‌نام در سامانه بازرگان به بیش از ۱۵ روز افزایش یافته است در حالی که این زمان حداکثر یک هفته بود.

اسدالله نژاد افزود: گرانی ریز مغذی‌ها با ادامه گران فروشی جوجه یکروزه هزینه تمام شده تولید را افزایش داده است و قیمت هر قطعه جوجه یکرزوه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که ۳ هزار و ۳۰۰ تومان بیشتر از قیمت مصوب آن است.

اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه ما درخواست افزایش قیمت مصوب مرغ با توجه به بالا رفتن قیمت‌ مؤلفه‌های تولید داریم، اظهار کرد: زیان مرغداران منتج به کاهش بیشتر تولید در ماه‌های آینده و احتمال افزایش قیمت مرغ می شود.

منبع: ایلنا

1 دیدگاه در “احتمال افزایش قیمت مرغ

  1. ناشناس گفت:

    یک روز کمبود مرغ، یک روز صف مرغ، یک روز افزایش مرغ و …. چه خبره هست توی این مملکت واقعا؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.