اخبار

احتمال افزایش قیمت گوشت و شیر

احتمال افزایش قیمت گوشت و شیر

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از احتمال افزایش قیمت گوشت و شیر به علت افزایش قیمت جهانی و داخلی نهاده‌های دامی و به تبع آن افزایش هزینه‌های تولید گوشت و شیر خبر داد.

سید احمد مقدسی با بیان اینکه قیمت جهانی نهاده‌های دامی چون جو، ذرت و سویا افزایش داشته است، اظهار کرد: قیمت علوفه، یونجه و ذرت علوفه‌ای نیز در داخل افزایش داشته و همین امر باعث شده که هزینه‌های تولید شیرخام افزایش یابد.

ایشان ادامه داد: به دلیل این افزایش هزینه‌ها درخواست افزایش قیمت شیر خام را به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت ارسال کردیم و قیمت ۶۲۹۵ تومان را برای شیر خام پیشنهاد دادیم که این پیشنهاد در حال بررسی است.

رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران اضافه کرد: اگر با درخواست افزایش قیمت شیر موافقت نشود تولید نابود خواهد شد و گاوداران نیز برای جلوگیری از ضرر و زیان گاوهای مولدشان را روانه کشتارگاه خواهند کرد، زیرا چاره ای جز این ندارند.

ایشان در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز گاوداری ها با قیمت مصوب تامین می شود، گفت: ۲۰ درصد نهاده های دامی با قیمت مصوب و ۸۰ درصد مابقی را گاوداران از بازار آزاد تهیه می کنند.

مقدسی در پایان گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های تولید شیر و گوشت را نهاده تشکیل می دهد و افزایش قیمت نهاده ها منجر به افزایش قیمت گوشت و شیر خواهد شد. در حال حاضر احتمال افزایش قیمت گوشت و شیر در آینده وجود دارد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.