اخبار

احتمال افزایش نرخ مصوب تخم مرغ

احتمال افزایش نرخ مصوب تخم مرغ

ناصر نبی‌پور سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن از احتمال افزایش نرخ مصوب تخم مرغ به ۱۵ هزار تومان برای هر کیلوگرم خبر داد.

ناصر نبی‌پور با تاکید بر اینکه هزینه تمام شده تولید برای مرغداران افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: بخشی از افزایش هزینه مربوطه به بالا بردن قیمت مصوب نهاده‌های دامی است. دولت قیمت مصوب هر کیلوگرم کنجاله سویا را با افزایش ۲۰ درصدی به ۳ هزار ۲۲۰ تومان و هر کیلوگرم ذرت را با افزایش ۱۵ درصدی به یک هزار و ۷۰۰ تومان افزایش داده است.

نبی پور یادآور شد: پیش از این قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت و جو دامی ۱۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۲۷۵۰ تومان بود. به تبع افزایش قیمت مصوب، در بازار آزاد قیمت این دو نهاده مهم رشد داشته است. ۷۵ تا ۸۰ درصد از هزینه تمام‌شده تولید تخم‌ مرغ را نهاده‌های دامی تشکیل می‌دهد.

به گفته ایشان افزایش هزینه تمام شده تولید تخم مرغ در حالی است که نرخ مصوب خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار برای ماه‌ها ۱۲ هزار تومان باقی مانده است. با نرخ‌های مصوب جدید نهاده‌های دامی، حتی اگر دولت ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی را برای مرغداران مهیا کند قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مرغدار ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود.

ایشان تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار پذیرفته است که با توجه به قیمت تمام شده تولید نرخ مصوب ۱۲ هزار تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ کم است و باید افزایش داشته باشد.

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن از احتمال افزایش نرخ مصوب خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار به ۱۵ هزار تومان در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار خبر داد.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.