اخبار

احتمال واردات مرغ از سال آینده

احتمال واردات مرغ از سال آینده

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران از احتمال واردات مرغ از سال آینده با توجه به روند کنونی عدم تأمین نهاده های دامی خبر داد.
مجید موافق قدیری گفت: مشکل نهاده‌های دامی همچنان پابرجاست و اگر دولت با همین فرمان ادامه دهد احتمال واردات مرغ از سال آینده وجود دارد.

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا به امروز باید 4 میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار نهاده وارد کشور می‌شد که تا شنبه گذشته 3 میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کالا وارد شده است. 1 میلیارد و ۶۵۷ میلیون دلار برای واردات نهاده‌های دامی توسط بانک مرکزی نه تأمین و نه تخصیص داده شده است.
موافق قدیری با بیان اینکه هم اکنون دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن ذرت فقط در گمرکات کشور وجود دارد که به دلیل عدم تأمین، تخصیص و انتقال ارز ترخیص نشده است، اظهار داشت: آمارها و همچنین وضعیت بازار، سخنان دبیر ستاد تنظیم بازار مبنی بر رفع مشکل نهاده‌های دامی را تأیید نمی‌کند.

سال آینده وارد کننده مرغ می شویم

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران تصریح کرد: متأسفانه کشور به لحاظ وضعیت نهاده‌های دامی در شرایط خوبی به سر نمی‌برد و بازار هم گواه این مطلب است. اگر دولت با همین فرمان بخواهد به سمت جلو برود احتمال واردات مرغ از سال آینده وجود دارد.

موافق قدیری بیان داشت: جدا از مرغ، کشور در تأمین سایر محصولات پروتئینی نیز با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد چرا که توزیع قطره چکانی نهاده‌ها از سوی وزارت جهاد کشاورزی عطش بازار را کم نخواهد داد. تولیدکنندگان همیشه به طور متوسط حداقل برای دو ماه مصرف دام و طیور خود نهاده در انبارها ذخیره می‌کردند اما متأسفانه امروز این عدد به سه تا چهار روز رسیده است.

ایشان در پایان افزود: ضرورت ایجاب می‌کند با توجه به اهمیت موضوع انتقال ارز مورد نیاز نهاده‌های موجود در گمرکات، سرعت بالایی به خود گیرد و ترخیص کالاها با شدت بیشتری انجام شود تا عطش بازار فروکش کند.

منبع: آی تی پی نیوز

2 دیدگاه در “احتمال واردات مرغ از سال آینده

  1. صادق حسینی پور گفت:

    برای من مصرف کننده فقط قیمت مهمه حالا میخواد وارد بشه یا نشه

  2. ناشناس گفت:

    خودکفایی توی مرغ هم پر!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.