اخبار

احتمال کاهش تولید مرغ

احتمال کاهش تولید مرغ

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه با کمبود شدید نهاده های دامی، مرغداران دچار مشکلات زیادی شده اند گفت: با ادامه روند فعلی، احتمال کاهش تولید مرغ در آینده وجود دارد.

محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل اصلی تولید کمبود نهاده‌های دامی است، گفت: متأسفانه از سامانه بازارگاه به اندازه کافی نهاده توزیع نمی‌شود و برخی از تولید کنندگان بیش از دو ماه است که پول واریز کرده اند اما سهمیه دان آنها هنوز نرسیده است.

ایشان با اشاره به اینکه با توجه به شرایط موجود و نوسان لحظه‌ای قیمت نهاده‌ها نمی‌توان نرخ تمام شده تولید برای مرغ تعیین و اعلام کرد، افزود: قیمت مصوب مرغ زنده ۱۷ هزار تومان و قیمت مصوب مرغ گرم ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است اما فقط میادین میوه و تره بار مرغ را به این قیمت عرضه می‌کنند و در فروشگاه‌های سطح شهر، قیمت بالاتر از این میزان و بسته به نقاط مختلف بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان است.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: ما نگران آینده صنعت مرغداری هستیم به جهت اینکه وضعیت تأمین نهاده‌ها اصلاً خوب نیست. با توجه به شرایط موجود از دولتمردان می‌خواهیم که فکری اساسی برای تأمین نهاده‌های مورد نیاز تولید کنند چرا که ادامه روند فعلی خطرات بسیار زیادی را متوجه تولید و در نتیجه کشور خواهد کرد. با ادامه روند فعلی، احتمال کاهش تولید مرغ وجود دارد.

منبع: مهر

1 دیدگاه در “احتمال کاهش تولید مرغ

  1. حسین ابراهیمی گفت:

    کاهش تولید و بازهم کمبود و گرانی مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.