اخبار

احتمال کوپنی شدن فروش مرغ

احتمال کوپنی شدن فروش مرغ

به نظر می رسد بازار مرغ قرار نیست روی آرامش ببیند و در برخی شهرها مرغ کمیاب شده است. حتی در برخی شهرها از احتمال کوپنی شدن فروش مرغ خبر می دهند.

محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی هم با تأیید این موضوع گفت: احتمال کوپنی شدن فروش مرغ و بازگشت صف و سهمیه‌بندی مرغ وجود دارد. زیرا مرغداران برای تهیه خوراک طیور دچار مشکل شده‌اند و این موضوع میزان جوجه‌ریزی آن‌ها را در دوره‌های بعدی تولید تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ایشان ادامه داد: بسیاری از مرغداران هم نزدیک به هشت ماه است که از سامانه بازارگاه دان مرغ خریده‌اند، اما هنوز خوراکی به آن‌ها تحویل داده نشده است.

شکاف قیمت و کمبود مرغ در شهر‌های مختلف ایران

موضوع دیگری که این روز‌ها در بازار مرغ گزارش می‌شود شکاف عجیب قیمت این کالا در شهر‌های مختلف است. به عنوان مثال در حالی که برخی شهروندان قشم می‌گویند مرغ در این جزیره با بهای ۳۸ تا ۴۸ هزار تومان است نرخ مصوب مرغ در میادین میوه و تره‌بار تهران ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

محمدرضا حسینا، عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی از کمبود مرغ و تعطیلی گسترده مرغداری‌های استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: دولت ارز ندارد. از این‌رو به مرغداران سهمیه دولتی‌شان را نمی‌دهد و با افزایش هزینه‌های سرسام‌آور، مرغداران ترجیه می‌دهند جوجه‌ریزی نکنند.

این در حالی است که اسماعیل ضربی، عضو اتحادیه مرغداران گوشتی خراسان رضوی هم هشدار داده است که در روز‌های آینده ممکن است تولید مرغ به بحران برسد.

 منبع: تجارت نیوز

2 دیدگاه در “احتمال کوپنی شدن فروش مرغ

  1. ناشناس گفت:

    واقعا باید تبریک گفت به مسئولان بابت مدیریتشون

  2. ناشناس گفت:

    کم مونده کوپن هم دوباره به زندگی ما برگرده!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.