مقالات

اشتباهات رایج درباره شستن و پختن مرغ خام

اشتباهات رایج درباره شستن و پختن مرغ خام

مرغ یک ماده غذایی مقوی است که تقریباً با هر ماده ای قابل ترکیب است. برخی افراد هنگام شستن و پختن مرغ خام اقدام به انجام برخی کارها می کنند که باید از انجام دادن آن پرهیز کرد. در این مقاله می خواهیم به اشتباهات رایج درباره شستن و پختن مرغ خام بپردازیم.

1- شستن مرغ از قبل پختن:

برخلاف تصور عمومی، مرغ خام نیاز به به شستن ندارد. شستن مرغ خام باعث می شود تا باکتری های موجود روی سطح مرغ پراکنده شده و به محیط اطراف شما منتقل شود. همچنین خود گوشت مرغ نیز سفت می شود.

2- گذاشتن مرغ در فضای آزاد به مدت طولانی:

بعضی ها مرغ را در فضای آزاد مثلاً روی کانتر آشپزخانه به مدت طولانی گذاشته و به امور دیگر خود می پردازند. گوشت در دمای اتاق می تواند باکتری تولید کند و در صورت استفاده دچار مسومیت غذایی می شوید. پس بهتر است مرغ را در فریز نگهداری کنید.

3- نگهداری مرغ در طبقه اول فریزر:

قراردادن مرغ در طبقه اول فریزر اشتباه است زیرا امکان دارد آب مرغ بر روی مواد غذایی موجود بریزد. بنابراین مرغ را باید در طبقه زیرین فریزر نگهداری کرد.

4- اضافه کردن ادویه به گوشت خام:

اگر می خواهید به مرغ ادویه اضافه کنید این کار را فقط در حین پختن مرغ انجام دهید و به هیچ وجه به گوشت خام آن نزنید زیرا موجب تولید باکتری می گردد.

5- خشک کردن مرغ قبل از پختن:

یکی دیگر از اشتباهات رایج درباره شستن و پختن مرغ خام این است که برخی افراد اقدام به خشک کردن مرغ با دستمال می کنند درصورتی که باید اجازه داد تا مرغ بطور طبیعی خشک شود.

6- استفاده دوباره از پلاستیک مرغ:

استفاده کردن دوباره از پلاستیک خود مرغ خریداری شده باعث رشد میکروب و باکتری می گردد.

7- آب پز کردن مرغ به شیوه غلط:

برخی بجای اینکه مرغ را آب پز کنند آن را می جوشانند که این کار باعث بی مزه و سفت شدن مرغ می شود. برای آب پز کردن مرغ به شیوه صحیح ابتدا باید قابلمه را تا نیمه با آب سرد پرکنید سپس مرغ را داخل آن گذاشته، دمای اجاق را در حالت متوسط قرار داده و بعد از آب پز شدن مرغ سریعاً آن را میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.