اخبار

افزایش عرضه مرغ به بازار

افزایش عرضه مرغ به بازار

رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت‌های زنجیره گوشت کشور از افزایش عرضه مرغ به بازار خبر داد و گفت این عرضه در روزهای آتی هم ادامه خواهد یافت اما برای ثبات قیمت در بازار باید تولید حداقل 15 درصد افزایش یابد.

عبدالعلی طهماسبی رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت‌های زنجیره گوشت کشور گفت: با افزایش عرضه مرغ به بازار که از دو روز پیش آغاز شده، قیمت مرغ در بازار متعادل شده و به نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان رسیده است، اما برای ثبات قیمت، تولید باید حداقل 15 درصد افزایش یابد.

ایشان در پاسخ به اینکه چه تضمینی برای ادامه‌دار بودن تزریق مرغ به بازار وجود دارد، گفت:‌ آمارهای سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) نشان می‌دهد که جوجه‌ریزی به طور کامل انجام شده و نیاز کشور را در روزهای آتی برآورده می‌‌کند.

طهماسبی در پاسخ به سؤالی که آیا این قیمت می‌تواند در ماه‌های آتی هم ثابت باشد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید تولید خود را حداقل 15 درصد افزایش دهد تا قیمت به ثبات برسد.  وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده 115 میلیون قطعه جوجه ریزی شده است، در حالی که سال‌های گذشته آمار 130 هزار قطعه جوجه‌ریزی هم وجود داشت. با وجود این، تقاضا برای مرغ هم به دلیل گرانی گوشت افزایش یافته است.

رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت‌های زنجیره گوشت کشور دلیل گرانی قیمت مرغ در روزهای گذشته را دو نرخه بودن بازار عنوان کرد که در یک طرف مرغ دولتی 20 هزار و 400 تومان و در مغازه‌ها تا 40 هزار تومان به فروش می‌رفت و حرص و ولعی در مردم ایجاد شده بود که یخچال‌های خود را پر از مرغ می‌کردند.

منبع: فارس

2 دیدگاه در “افزایش عرضه مرغ به بازار

  1. ناشناس گفت:

    فعلا که همچنان صفی هست

  2. ناشناس گفت:

    همچنان بازار مرغ نابسامان هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.