اخبار

اقدامات جدید برای کاهش قیمت گوشت

اقدامات جدید برای کاهش قیمت گوشت

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از اقدامات جدید برای کاهش قیمت گوشت خبر داد و  گفت: درصددیم تدابیری اتخاذ شود تا گوشت مستقیماً از تولیدکننده به ‌دست مصرف‌کننده برسد و پای دلالان به این موضوع باز نشود.

سید احمد مقدسی اظهار کرد: جلسه‌ای با ستاد تنظیم بازار برگزار کردیم و همه تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سر یک میز جمع شدند تا بتوانیم اقدامات جدید برای کاهش قیمت گوشت را انجام دهیم و فاصله تولید تا عرضه گوشت را به حداقل برسانیم. به عبارت دیگر درصددیم گوشت مستقیماً از دست تولیدکننده به ‌دست مصرف‌کننده برسد و و پای دلالان به این موضوع باز نشود.

ایشان با بیان اینکه وقتی دامدار دامش را می‌فروشد، دام چندین دست می‌چرخد تا به کشتارگاه برسد و بایستی این مسیر کوتاه شود، گفت: قصد داریم دام زنده را مستقیما به کشتارگاه و صنایع بسته‌بندی بفرستیم و سپس گوشت بسته‌بندی شده در غرفه‌های میادین میوه و تره بار با قیمت‌های مناسب به مصرف‌کنندگان عرضه شود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در پاسخ به این سوال که آیا با این اقدام گوشت ارزان تر می‌شود؟ گفت: قطعا حذف واسطه‌ها اثرگذار خواهد بود و قیمت‌ها کاهش می‌یابد. به عبارت دیگر ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان هر کیلوگرم گوشت ارزان تر به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد.

مقدسی در پایان گفت: کارگروه عرضه گوشت گرم در میادین میوه و تره بار در ستاد تنظیم بازار تشکیل شده و باید جزییات آن مشخص شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “اقدامات جدید برای کاهش قیمت گوشت

  1. ناشناس گفت:

    برای کاهش قیمت مرغ هم اقداماتی باید انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.