اخبار

بحران کمبود گوشت در آینده

بحران کمبود گوشت در آینده

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروری کشور از بحران کمبود گوشت در آینده خبر داد و می گوید: زنگ خطر ما برای فصل پاییز است چون در حال حاضر علوفه وجود ندارد و دام‌ها به ناچار به فروش می‌روند و لذا در پاییز دامی وجود ندارد که زایش کند.

جواد آزاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروری کشور در مورد مشکلات دام زنده اظهارکرد: علاوه بر بحث تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، امسال بحث خشکسالی‌ها هم اضافه شده و لذا علوفه‌ای وجود ندارد که دامداران بخواهند آن‌ها را نگه دارند.

اشتباه در تخصیص ارز 4200 تومانی

وی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده‌های دامی را از دلایل اصلی و عمده این مشکل دانست و گفت: بخش دامداری در این تخصیص ارز در اولویت آخر دولت بود بطوری که الان دامدار برای خرید نهاده‌ها مجبور به تهیه از بازار آزاد و با قیمت بسیار بالاتری از قیمت دولتی است.

آقای آزاد با بیان اینکه حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد نهاده‌های دام سبک به صورت آزاد تأمین می‌شود، افزود: از طرفی هم دولت تأکید می‌کند که برای دام سبک از کنسانتره (ترکیبی از نهاده‌های دامی) استفاده شود درصورتی که خیلی مرسوم نیست و شرایط پرورش را تغییر می‌دهد.

ایشان با بیان اینکه در حال حاضر دلالان دام زنده را به قیمت خیلی ارزان می‌خرند، گفت: قیمت متوسط دام سبک ۶۰ هزار تومان بوده و در برخی استانها حتی با قیمت ۵۰ هزار تومان هم فروخته می‌شود چراکه علوفه‌ای نیست و اگر باشد هم گران است و لذا چاره‌ای جز فروش ندارند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروری کشور همچنین لزوم برنامه ریزی دولت برای مدیریت این حوزه را یادآور شد و افزود: بحران کمبود گوشت در آینده وجود دارد و زنگ خطر ما برای فصل پاییز است چون در حال حاضر علوفه وجود ندارد و دام‌ها به ناچار به فروش می‌روند و لذا در پاییز دامی وجود ندارد که زایش کند.

منبع: بازار

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “بحران کمبود گوشت در آینده

  1. سهیلا هادی زاده گفت:

    مرغ کم بود بحران گوشت هم بهش اضافه شد

  2. حسین صادقی گفت:

    چرا اینقدر بازار آشفته هست و کسی جوابگو نیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.