اخبار

تأمین مرغ با نرخ مصوب منوط به تحقق سهمیه جوجه ‌ریزی است

تأمین مرغ با نرخ مصوب منوط به تحقق سهمیه جوجه ‌ریزی است

معاون وزیر صمت گفت: ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ ریزی برای تامین مرغ شب عید انجام می‌شود؛ اما تأمین مرغ با نرخ مصوب منوط به تحقق سهمیه جوجه ‌ریزی است.

ایشان با بیان اینکه میزان نهاده لازم برای تولید ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه مرغ گوشتی را تأمین کردیم، اضافه کرد: کل نیاز کشور ما به مرغ در حال حاضر ۱۱۰ میلیون قطعه است؛ اما این ۱۳۰ میلیون را با این ذهنیت در ستاد تنظیم بازار مصوب کردیم که اگر خدا خواست و بحران کرونا تمام شد و مصرف ما به ۱۲۰ میلیون قطعه رسید، بتوانیم ۱۰ میلیون قطعه مرغ را برای بعد از عید ذخیره‌سازی کنیم.

تابش با یادآوری اینکه دستگاه متولی تأمین مرغ بازار وزارت جهاد کشاورزی است، ادامه داد: وقتی سازمان‌های جهاد کشاورزی در استان‌ها ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز را به مرغدار می‌دهد، باید مطمئن شود که مرغدار جوجه‌ریزی را انجام می‌دهد. چرا که اگر نهاده را بدهیم و جوجه‌ریزی انجام نشده و مرغ به اندازه نیاز بازار به ما تحویل داده نشود، با پلیس‌بازی و نگهبان گذاشتن در بازار اتفاقی نمی‌افتد.

عامل اصلی تنظیم قیمت مرغ تأمین نیاز بازار است

رئیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با تاکید بر اینکه عامل اساسی تنظیم قیمت مرغ تأمین نیاز بازار است، یادآور شد: امروز سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان دامپزشکی استان‌ها باید مطمئن باشند که سهم جوجه‌ریزی استان از این ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه حتماً تأمین شود؛ وگرنه در اسفند ماه مرغ به اندازه نیاز بازار نخواهید داشت.

معاون وزیر صمت در پایان گفت: ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ ریزی برای تامین مرغ شب عید انجام می‌شود؛ اما تأمین مرغ با نرخ مصوب منوط به تحقق سهمیه جوجه ‌ریزی است.

منبع: آی تی پی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.