اخبار

هشدار رئیس کمیسیون کشاورزی به دولت درباره تامین گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت : به دلیل کاهش تقاضای گوشت مرغ در روزهای اخیر با کاهش قیمت آن روبرو بوده ایم که اگر دولت به این موضوع توجه نکند در ایام ماه مبارک رمضان در تامین گوشت مرغ با مشکل مواجه خواهیم شد.

احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در نشت علنی امروز ( سه شنبه 19 فروردین ) قوه مقننه ضمن تشکر از جهادگران کادر پزشکی گفت : همه آحاد ملت باید تابع مدیریت فنی مقابله با شیوع ویروس کرونا از سوی کادر پزشکی کشور باشیم تا بر بحران غلبه کنیم.

وی با اشاره به نقش کشاورزی و مشکلات این حوزه در زمان شیوع ویروس کرونا ادامه داد : در حال حاضر مدیریت بخش کشاورزی و ناپایداری آن چالش برانگیز است که باید دولت و مجلس فردا برای تعیین تکلیف مدیریت این وزارتخانه حضور قوی داشته باشند تا تبعات منفی بخش کشاورزی به حداقل برسد.

نماینده زابل در مجلس اضافه کرد : ثابت شد پایدارترین بخش اقتصادی کشور، بخش کشاورزی است که تامین کننده غذا و آثار منفی آن چند ماه آینده مشخص شده و کشور را دچار چالش می کند.

کیخا در ادامه با اشاره به قیمت جوجه یکروزه که به 300 تومان رسیده است، عنوان کرد: به دلیل کاهش تقاضای گوشت مرغ، در این روزهای اخیر با کاهش قیمت آن روبرو بوده ایم که اگر دولت به این موضوع توجه نکند در ایام ماه مبارک رمضان با مشکل تامین مرغ روبرو می شویم.

نماینده زابل در مجلس اظهار داشت: هم اکنون با حمایت دولت در فصل کوچ به سر می بریم که اگر این جابهجایی ها با حمایت دولت و طبق برنامه ریزی نباشد، به گسترش کرونا کمک کرده و تولیدات عشایر را نیز دچار دردسر می کند.

وی همچنین با اشاره به ممنوعیت صادرات محصول برنج از کشورهایی مانند هندوستان ابراز داشت: این ممنوعیت کشور را در روزهای آینده دچار مشکل می کند که باید برای تامین برنج نیز برنامه ریزی شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: علیرغم بارندگی خوب در روزهای خیر حدود14 درصد نسبت به سال گذشته با کاهش روبه رو بوده ایم، همچنین مصرف آب در این روزها بالا بوده است که نیاز به مدیریت دارد و حوزه فاضلاب و پسماند نیز باید به درستی مدیریت شود تا حوزه محیط زیست را دچار مشکل نکند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.