اخبار

تبعات قطعی برق در بازار مرغ

تبعات قطعی برق در بازار مرغ

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به تبعات قطعی برق در بازار مرغ اعلام کرد که برای جبران این موضوع، از حدود هفت روز قبل توزیع روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن مرغ منجمد آغاز شده است.

کمالی با اشاره به دلایل کمبود مرغ بیان کرد: گرمای شدید هوا باعث شده تخلیه مرغ زنده به منظور جلوگیری از تلف شدن آنها، به بعدازظهر هر روز موکول شود و به همین دلیل مرغ‌ها دیرتر از موعد مقرر به کشتارگاه‌ها می رسند.

ایشان ادامه داد: اگر در کشتارگاه برق نرفته باشد، کشتار آغاز می‌شود ضمن اینکه در روال عادی، کشتار مرغ‌ها شب انجام می‌گرفت و گوشت آن صبح وارد بازار می‌شد اما در حال حاضر این روند با تأخیر انجام می‌شود.

ایشان در ادامه به تبعات گرمای شدید هوا و قطع برق بر زنجیره تولید مرغ اشاره کرد و با بیان اینکه گرمای هوا منجر به کاهش وزن گیری مرغ‌ها می‌شود، افزود: گرما و قطع برق در مرغداری‌ها منجر به تلفات در گله‌های مرغ هم می‌شود. به همین دلیل دولت برای اینکه افت تولید مرغ تازه را جبران کند، اقدام به توزیع مرغ منجمد در بازار کرده است.

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در پایان با اشاره به تبعات قطعی برق در بازار مرغ اعلام کرد که برای جبران این موضوع، از حدود هفت روز قبل توزیع روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن مرغ منجمد آغاز شده است.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.