اخبار

تصویب واردات 120 هزار تن مرغ به کشور

تصویب واردات 120 هزار تن مرغ به کشور

روزهای گذشته خبر تصویب واردات 120 هزار تن مرغ به کشور با ارز 4200 تومانی توسط هیأت وزیران منتشر شد و سوال اینجاست که آیا واردات این میزان مرغ به کشور به کاهش قیمت ها کمک خواهد کرد؟

روزهای گذشته واردات ۱۲۰ هزارتن مرغ به کشور با ارز ترجیحی توسط هیأت وزیران مصوب شد. در متن این تصویب نامه هیات وزیران آمده است که به منظور ترمیم ذخائر راهبردی و تنظیم بازار گوشت سفید کشور به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می‌شود تا از طریق شرکت‌های مباشر دولتی و غیردولتی ۱۲۰ هزار تن گوشت مرغ با استفاده از ارز ترجیحی (4200 تومانی) از سرجمع اعتبارات ارز ترجیحی متعلق به وزارت جهاد کشاورزی خریداری و وارد کشور کند.

در اسفندماه سال گذشته نیز با افزایش قیمت مرغ، هیأت دولت به منظور ترمیم ذخایر راهبردی گوشت سفید کشور و با هدف تنظیم بازار و حمایت از مصرف کنندگان، به شرکت پشتیبانی امور دام کشور اجازه داد تا ۵۰ هزار تُن گوشت مرغ را با استفاده از ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) خریداری و وارد کشور کند.

حال باید دید با تصویب واردات 120 هزار تن مرغ به کشور، بازار مرغ در روزها یا ماه های آینده به ثبات خواهد رسید و قیمت ها کاهش می یابد؟

منبع: ایسنا

2 دیدگاه در “تصویب واردات 120 هزار تن مرغ به کشور

  1. حامد گفت:

    پس چرا قیمت مرغ با این واردات پایین نمیاد؟!

  2. شریفی گفت:

    الان مرغ گیر نمیاد تازه اگه هم پیدا میشه از قیمت مصوب بیشتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.