اخبار

تلفات مرغ به علت قطعی برق

تلفات مرغ به علت قطعی برق

ادامه قطعی برق در حالی است که بخش کشاورزی و بخصوص صنعت طیور برای تولید وابستگی زیادی به این منبع انرژی دارد و با هر بار قطع برق آسیب می‌بیند به طوری که شاهد تلفات مرغ به علت قطعی برق هستیم.

با ادامه بحران قطعی برق در کشور، صنعت مرغداری دچار ضررهای فراوانی شده که مهمترین کارشناسان معتقدند قطع برق در یک واحد مرغداری متوسط که از طریق هواساز تهویه واحد را انجام می‌دهد، می‌تواند 40 تا 50 درصد تلفات جمعیت مرغ‌ها را به همراه داشته باشد، ضمن اینکه قطعی برق در کشتارگاه‌ها نیز تلفات مرغ‌ها را قبل از ذبح بالا می‌برد.

خبرها حاکی از آن است به دلیل قطعی برق تلفات در واحدهای مرغداری رو به افزایش است به نحوی که به گزارش اتحادیه یکی از استان‌های جنوبی؛ تنها در یکبار قطعی برق 4 هزار قطعه مرغ از 6 واحد مرغداری تلف شده است. این اتحادیه پیش‌بینی کرده است با توجه به گرمای بیش از حد هوا اگر روند قطعی برق ادامه یابد تلفات مرغداری‌ها در روزهای آینده بیش از این خواهد بود.

کمالی‌سروستانی توضیح داد: مرغ‌ها در قفس برای ذبح به کشتارگاه‌ها ارسال می‌شوند، اگر به هر دلیل مانند قطعی برق، مرغ‌ها در قفس بیش از زمان معینی نگهداری شوند آمار تلفات آن‌ها قبل از ذبح بالا می‌رود. در حال حاضر تلفات مرغ به علت قطعی برق رشد فزاینده ای پیدا کرده و اگر این مشکل برطرف نشود شاهد خسارت سنگین در صنعت مرغداری خواهیم بود.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.