اخبار

تولید گوشت مصنوعی در ژاپن

تولید گوشت مصنوعی در ژاپن

شرکت میتسوبیشی ژاپن از برنامه‌ریزی برای تولید گوشت مصنوعی در ژاپن خبر داده است. برای تولید این نوع گوشت مصنوعی از کشت سلول‌های بدن حیوانات استفاده می‌شود.

 تولید گوشت به این روش، نوعی کشاورزی سلولی است که از بسیاری از روش‌ها و تکنیک‌هایی که در پزشکی برای بازسازی بافت‌ها استفاده می‌شود نیز بهره می‌برد. البته این روش تولید گوشت هنوز صنعتی نشده ولی کشورهایی مانند ژاپن در تلاش هستند که با توجه به مصرف بالای گوشت در این کشور، روش یادشده را صنعتی کنند تا استفاده از آن در مقیاس انبوه ممکن شود.

مهم‌ترین مزیت استفاده از این روش تولید گوشت، کمک به حفظ محیط زیست و عدم کشتار گسترده حیوانات است که موجب می‌شود نگرانی‌های زیست محیطی و اخلاقی در این زمینه کاهش یابد.

در عین حال با توجه به اینکه گوشت اجزا، بافت‌ها و بخش‌های متنوع و پیچیده‌ای دارد، هنوز نمی‌توان با دقت در آزمایشگاه گوشتی تولید کرد که همان بافت، رنگ و طعم گوشت واقعی را داشته باشد. در عین حال هزینه تولید این نوع گوشت کماکان بالاست.

در سال‌های اخیر ناگت مرغ و همبرگر با استفاده از سلول‌های گوشت در آزمایشگاه تولید شده و فروش این نوع گوشت در سنگاپور نیز آغاز شده است.

میتسوبیشی به دنبال تولید گوشت مصنوعی در ژاپن بصورت زنجیره است و از این طریق مصرف این گوشت را با قیمت مناسب وارد سبد غذایی مردم ژاپن کند. در حال حاضر میتسوبیشی در حال تحقیقات آزمایشگاهی در این زمینه است.

منبع: نشان آنلاین

2 دیدگاه در “تولید گوشت مصنوعی در ژاپن

  1. رضا کمالی گفت:

    چه گوشت طبیعی چه مصنوعی به هر ترتیب مهم قیمتش هست

  2. ناشناس گفت:

    عجب!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.