اخبار

ثبات قیمت مرغ طی روز‌های اخیر در بازار

ثبات قیمت مرغ

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است. بنابر اذعان مسئولان پشتیبانی امور دام انتظار می‌رود که تسریع در توزیع نهاده‌های دامی صورت گیرد تا شاهد کاهش تنش در بازار باشیم.

اسداله نژاد نرخ مصوب هر کیلو ذرت را یک هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که نرخ کنونی کنجاله سویا با اختلاف بیش از ۵ برابری در بازار سیاه به مرز ۱۳ هزار تومان و نرخ ذرت به ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آینده تولید مرغ بیان کرد: دستگاه‌های متولی تنظیم بازار، چشم خود را به روی حقایق بسته اند و در استان‌های گیلان، قزوین و خراسان شاهد سخت گیری علیه مرغداران مبنی بر عرضه مرغ با نرخ مصوب هستیم.

مشکل تامین نهاده های دامی همچنان وجود دارد

ایشان با بیان اینکه قیمت کنونی یک کیلو کنجاله سویا از مرغ بالاتر است، گفت: دستگاه‌های متولی باید نهاده را با نرخ مصوب تامین بکنند و قصورات را به گردن مرغداران نیندازند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم را بالای ۲۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: عرضه با نرخ‌های فعلی بیانگر زیان حداقل ۲ هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است. در حال حاضر شاهد ثبات قیمت مرغ طی روزهایی اخیر در بازار هستیم.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان با اشاره به اینکه بخش خصوصی در توزیع نهاده دامی نقشی ندارد، تصریح کرد: اگر دولت نهاده مورد نیاز را به طور کامل تامین کند، شاهد کاهش زیان مرغداران و قیمت مرغ در بازار خواهیم بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.