اخبار

جوجه ریزی به شرط تأمین نهاده

جوجه ریزی به شرط تأمین نهاده

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی از جوجه ریزی به شرط تأمین نهاده برای مرغداران و از کم شدن میزان ذخایر استراتژیک نهاده های دامی در کشور می گوید.

جلال محمود زاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی می گوید: حال حاضر میزان ذخیره استراتژیک نهاده دامی در کشور کم شده است و مرغداران نمی ‌توانند با تکیه بر قول تأمین نهاده اقدام به جوجه ریزی با ریسک بالا کنند، بنابراین جوجه ریزی به شرط تأمین نهاده برای مرغداران می باشد.

جلال محمود زاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش میزان واردات نهاده ‌های دامی گفت: تأمین و واردات به موقع نهاده‌های دامی موجب افزایش جوجه ریزی و کاهش قیمت گوشت مرغ می‌شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید آمارهای اعلام شده از سوی نهاده ‌های مسئول در زمینه میزان واردات نهاده‌ های دامی به صورت دقیق باشد ادامه داد: درحال حاضر میزان ذخیره استراتژیک نهاده ‌های دامی بسیار پایین آمده، در صورت کاهش نهاده دامی باید نیاز دامداران و مرغداران از محل ذخیره استراتژیک تامین شود.

ذخیره استراتژیک نهاده در میان مرغدارن خُرد توزیع شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر نهاده ‌های دامی در بازار و در اختیار دامداران و مرغداران قرار بگیرد قیمت مرغ کاهش پیدا کند عنوان کرد: دولت میزان نهاده های‌ موجود در انبارهای ذخیره استراتژیک را در میان مرغداران خرد توزیع کند و این انبارها را با استفاده از محموله‌های در حال تخلیه در بنادر مجدداً تکمیل گردد.

مرغداران تنها درصورت تأمین نهاده اقدام به جوجه ریزی می ‌کنند

ایشان با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان ذخیره استراتژیک نهاده دامی در کشور کم شده است ادامه داد: مرغداران نمی ‌توانند با تکیه بر قول تأمین نهاده توسط دستگاه‌ های مسئول اقدام به جوجه ریزی با ریسک بالا کنند.

منبع: آی تی پی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.