اخبار

درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مصوب تخم مرغ

درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مصوب تخم مرغ

رئیس کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران از درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مصوب تخم مرغ به علت افزایش هزینه‌ های تولید این محصول خبر داد.

سید فرزاد طلاکش رئیس هیئت مدیره کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران اظهار داشت: نرخ گذاری تخم مرغ در شرایط اوج تقاضا و مصرف در پائیز سال 1399 و با در نظر گرفتن مولفه های هزینه ای مربوط به آن سال تعیین شد اما با توجه به افزایش مصوب هزینه های پرسنلی، کرایه های حمل، نرخ نهاده های کنجاله سویا و ذرت، جوجه یکروزه، حامل های انرژی و افزایش های ناشی از هزینه های مربوط به کارتن، شانه و هزینه های اضافی باید در این قیمت تجدید نظر صورت گیرد.

ایشان اظهار داشت: در این شرایط مرغداران تمایل زیادی به حذف مرغ های در حال تولید خود دارند و حتی تا قبل از سن اقتصادی مرغ آن را روانه کشتار می کنند که آثار آن در پائیز سال جاری به صورت ناخوشایندی در قیمت‌های بالای تخم مرغ برای مصرف کننده نمایان خواهد شد.

ایشان افزود: باعث تأسف است که در شرایطی که میانگین نرخ فروش تخم مرغ در مرغداری طی 2 و نیم ماه گذشته در محدوده 10 هزار تومان بوده ولی بدلیل انجام مقدار کمی صادرات که در رقابت شدید با همسایگان توفیق چندانی نداشت؛ همچنین افزایش تقاضای مصرف جامعه، طی 2 هفته گذشته نرخ تخم مرغ را به میانگین 15 هزار تومان رسانده است.

سید فرزاد طلاکش ابراز امیدواری کرد که با توجه به افزایش هزینه های تولید، درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مصوب تخم مرغ مورد تصویب قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مصوب تخم مرغ

  1. ناشناس گفت:

    جالبه هم مرغداران و هم دمداران خواستار افزایش قیمت هستند!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.