اخبار

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ

این روزها بازار تخم مرغ دچار التهابات زیادی شده و قیمت این محصول در حال نوسان است. برخی گزارش ها حاکی از فروش هر شانه تخم مرغ تا 60 هزار تومان نیز خبر می دهند. کارشناسان دلایل افزایش قیمت تخم مرغ را برخی عوامل می دانند که در سال گذشته اتفاق افتاد.

ناصر نبی پور، عضو هیأت مدیر اتحادیه مرکزی مرغداران تخم گذار میهن درباره چرایی افزایش قیمت تخم مرغ اظهار کرد: از ابتدای تابستان سال جاری تأمین نهاده های خوراک دام با مشکل مواجه بوده و به میزان کافی و با قیمت مناسب در اختیار تولیدکنندگان قرار نگرفته است.

ایشان هشدار داد در صورتی که تأمین ذرت به میزان کافی و با قیمت مناسب انجام نشود مرغداران به خوراک جایگزین روی خواهند آورد که یکی از گزینه ها برای آن، گندم است که اگر مرغداران وارد بازار گندم شوند بازار این محصول نیز دچار نوسان خواهد شد.

غلامرضا ملک نیا، مدیرکل امور طیور وزارت جهاد کشاورزی ضمن تأیید کمبود و گرانی ذرت، مشکل آن را مربوط به تأمین ارز عنوان کرد.

ملک نیا همچنین وجود مشکلات در تأمین مرغ اجداد را یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت تخم مرغ برشمرد و گفت: تحریم‌های آمریکا در دو سال گذشته سبب شد تا واردات مرغ اجداد به کشور به تعویق بیفتد.

منبع: اقتصاد آنلاین

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.