اخبار

دلایل گرانی گوشت

دلایل گرانی گوشت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با ارائه توضیحاتی درباره دلایل افزایش قیمت گوشت در بازار، دلایل گرانی گوشت را اعلام کرد و مهمترین دلیل آن را کمبود عرضه دام در بازار دانست.

افزایش عرضه گوشت قرمز به بازار

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، 4 دلیل گرانی گوشت را اعلام کرد که عدم عرضه از سوی دامداران و انتظار کشیدن برای فروش در ایام عید، گرانی قیمت دام زنده و گران بودن نهاده ها و نیز کاهش واردات نسبت به سال گذشته را پاشنه آشیل این گرانی اخیر عنوان کرد.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: کمبود عرضه دام در بازار دلیل اصلی گرانی گوشت است چرا که دامداران منتظرند دام خود را در شب عید به قیمت گرانتری بفروشند.

ایشان ادامه داد: قیمت دام زنده هم بسیار گران شده و کیلویی ۵۸ هزار تومان در استانها به فروش می رود، هر یک واحد افزایش ریالی که در قیمت دام زنده ایجاد می شود دو برابر آن قیمت گوشت افزایش می یابد.

نهاده های دامی گران است 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی بالا بودن قیمت نهاده را هم دلیل دیگر این گرانی اعلام کرد و گفت: دامدار می گوید دام خود را با نهاده گران پرورش داده و جو را کیلویی ۸ هزار تومان خریده و برایش نمی صرفد که با قیمت پایین دام بفروشد بنابراین در انتظارند که با افزایش قیمت در ایام عید بفروشند و سود کنند. دامداران می گویند که هر ۱۰۰ راس دام سبک روزانه ۵۰۰ هزار تومان نهاده مصرف می کند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: اکنون مشکل تامین دام وجود ندارد و دامداران می خواهند قرارداد فروش خود را با قیمت پس از ۲۰ اسفند منعقد کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان با ارائه توضیحاتی درباره دلایل افزایش قیمت گوشت در بازار، دلایل گرانی گوشت را اعلام کرد و مهمترین دلیل آن را کمبود عرضه دام در بازار دانست.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.