اخبار

دلیل افزایش قیمت جوجه یکروزه

دلیل افزایش قیمت جوجه یکروزه

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه می گوید ممکن است قاچاق جوجه به دلیل اختلاف نرخ ارز در آن طرف مرزها باعث التهاب بازار شده باشد اما دلیل افزایش قیمت جوجه یکروزه بالا رفتن هزینه های تولید است. 

محمدرضا صدیق پور در گفت وگو در پاسخ به چرایی افزایش قیمت جوجه یکروزه گفت: همانگونه که هزینه های تولید مرغ بالا رفته، جوجه یکروزه نیز از گزند افزایش هزینه های تولید در امان نبوده است.

ایشان ادامه داد: در جلساتی که در تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی با حضور تشکل های تولید کننده مرغ گوشتی داشتیم اعلام کردیم که قیمت مصوب ۴۲۰۰ تومان برای جوجه یکروزه قیمت سال گذشته است و بایستی این نرخ در سال جدید اصلاح شود. در حقیقت قیمت پیشنهادی ما ۵۲۰۰ تومان بود. اما به دلیل ایجاد آرامش در بازار مرغ تنها قیمت مصوب مرغ را افزایش دادند و قرار شد اصلاح قیمت مصوب جوجه یکروزه به زمان دیگری موکول شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اشاره به اینکه وقتی قیمت مصوب مرغ را افزایش دادند افزایش قیمت جوجه یکروزه هم در آنالیز قیمت مرغ لحاظ شد،اضافه کرد: در حال حاضر واحدهای تولیدی و فارم های گوشتی جوجه یکروزه را به طور متوسط ۵۲۰۰ تا ۵۳۰۰ تومان خریداری می کنند و قیمت تمام شده جوجه یکروزه در سال جاری کمتر از ۵۰۰۰ تومان نیست.

در پایان آقای صدیق پور می گوید ممکن است قاچاق جوجه به دلیل اختلاف نرخ ارز در آن طرف مرزها باعث التهاب بازار شده باشد اما دلیل افزایش قیمت جوجه یکروزه بالا رفتن هزینه های تولید است.

منبع: ایسنا

1 دیدگاه در “دلیل افزایش قیمت جوجه یکروزه

  1. هادی گفت:

    پس با این وضعیت احتمالا مرغ طی چند روز آینده دوباره گرون میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.