مقالات

روش های از بین بردن شوری غذا

روش های از بین بردن شوری غذا

شور شدن غذا مشکلی است که برای هر آشپزی پیش می آید و اگر مهمان داشته باشید این مشکل برایتان ناراحت کننده تر خواهد بود. ما سعی داریم در این مقاله روش های از بین بردن شوری غذا را به شما آموزش دهیم.

  1. استفاده از سیب زمینی

ساده ترین و دم دستی ترین روش استفاده از سیب زمینی است ، اگر غذا، آبگوشت، سوپ یا تاس کباب است یک عدد سیب زمینی را پوست گرفته به مدت 10 دقیقه در غذا بجوشانید تا نمک غذا را به خود جذب کند.اگر غذا بدون سیب زمینی است، سیب زمینی را داخل آن قراردهید و پس از پخته شدن سیب زمینی و بر طرف شدن شوری غذا، آن را خارج کنید.

  1. استفاده از ترشی

مواد اسیدی یا ترشی باعث می شوند مزه شوری غذا مخفی شود ، متناسب با طعم غذا می توانید از عصاره مرکبات ، سرکه ، گوجه فرنگی و ترشی در آن ها استفاده کنید.

  1. استفاده از شیرینی

افزودن شکر یا عسل به غذای شور هم بسیار سودمند است و شوری آن را مخفی می کند. اگر بتوانید همزمان از شکر و مواد اسیدی استفاده کنید تاثیر بهتری خواهید گرفت. می توانید 1 قاشق سوپخوری شکر را با سرکه سیب مخلوط کرده به غذایتان که شور شده اضافه کنید. این کار را تا زمانی که شوری متعادل شود ادامه دهید.

  1. استفاده از آب

یکی دیگر از روش های از بین بردن شوری غذا  استفاده از آب است. اگر خورشتان شور شده یا غذایی که پخته اید آبکی است می توانید برای کم شدن شوری مقداری آب به آن اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید اول کمی آب داخل غذا را خالی کرده سپس آب جدید به آن اضافه نمایید.

  1. استفاده از مواد غذایی

اگر وقت کافی و مواد اولیه لازم را دارید می توانید مقدار بیشتری از مواد به غذایتان اضافه کنید تا شوری اش متعادل شود.

  1. استفاده از دما

دما بر روی طعم غذا تاثیر زیادی دارد. شوری غذای سرد بیشتر مشخص است بنابراین اگر غذا را گرم کنید شوری اش کمتر حس می شود.

  1. استفاده از اسفنج

می توانید یک عدد اسفنج طبیعی را از داروخانه تهیه کرده به مدت 10 دقیقه در آش یا خورش بیندازید تا نمک اضافی را به خودش جذب کند.

  1. استفاده از قاشق نقره

می توانید یک عدد قاشق نقره در غذای در حال جوش قرار دهید تا شوری اش را کمتر کند.

منبع: ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.