مقالات

روش های رفع انجماد گوشت

روش های رفع انجماد گوشت

امروزه به دلیل مشاغل کاری و تغییر سبک زندگی، تمایل مردم به خرید محصولات پروتئینی و ذخیره سازی آن زیاد شده است. متاسفانه بسیاری از مردم برای اینکه مواد غذایی منجمد خود را یخ زدایی کنند آن را برای مدت طولانی در هوای آزاد می گذارند که این کار خطر ابتلا به مسمومیت مواد غذایی را افزایش می دهد. در این مقاله می خواهیم روش های رفع انجماد گوشت را به اطلاع شما برسانیم.

1- استفاده از یخچال:

استفاده از یخچال برای رفع انجماد گوشت، بسیار ساده و راحت است. اگر وقت کافی داشته باشید ( 24 ساعت ) می توانید از این روش استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که در این روش دیگر نیازی نیست نگران بیش از اندازه گرم شدن غذای خود باشید. در این روش، گوشت را بر روی یک ظرف قرار داده و آن را درون یخچال می گذاریم.

2- استفاده از آب سرد:

رفع انجماد با استفاده از آب سرد سریعتر از روش استفاده از یخچال است. شما می توانید 2 کیلو گوشت را در مدت 1 ساعت یخ زدایی کنید. در این روش ابتدا گوشت را در کیسه های زیپ دار کیپ شده قرار داده، هوای آن را گرفته با فشار دادن گرفته و آن را در یک کاسه بزرگ حاوی آب سرد بگذارید. می توانید هر 30 دقیقه آب را خالی کرده و دوباره آب تازه سرد درون کاسه حاوی گوشت بریزید.

3- استفاده از مایکروفر:

 این روش سریع برای تکه های کوچک جواب می دهد. مایکروفر می تواند تکه های گوشت را در عرض چند دقیقه یخ زدایی کند. البته ممکن است در این روش گوشت پخته یا سفت شود و یا بر کیفیت گوشت تأثیر بگذارد. در این روش ابتدا باید بسته بندی پلاستیکی را از گوشت جدا کرده و آن را در یک بشقاب مخصوص مایکروفر قرار دهید. سپس بشقاب را درون مایکروفر گذاشته و گزینه یخ زدایی یا دی فراست را بزنید. هر دقیقه مایکروفر را متوقف کرده و بررسی کنید که آیا گوشت گرم شده است یا خیر.

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار داد این است که در تمامی این 3 روش ذکر شده باید بلافاصله بعد از فرآیند یخ زدایی گوشت، آن را مصرف کرد.

2 دیدگاه در “روش های رفع انجماد گوشت

  1. ناشناس گفت:

    خیلی خوب بود ممنون از پرحنایی

    1. مجله پرحنایی گفت:

      سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.