مقالات

روش های رفع بوی بد ماهی قبل از پخت

روش های رفع بوی بد ماهی قبل از پخت

اگر به دلیل بوی بد ماهی نمی توانید از این غذای دریایی خوش طعم و مقوی استفاده کنید، راهکارهایی وجود دارند که می توانید به راحتی بوی بد ماهی را کاملاً از بین ببرید و میل کنید. در این مقاله روش های رفع بوی بد ماهی قبل از پخت را به شما آموزش می دهیم.

ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه

یکی از اولین راهکارها برای از بین بردن بوی ماهی قبل از پختن، ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه است که به سرعت بوی بد ماهی را از بین می برد. باید ماهی را یک ساعت یا بیشتر داخل این ترکیب نگه دارید و سپس آن را با آب بشویید و بعد طبخ ماهی را انجام دهید.

شیر

استفاده از شیر برای رفع بوی بد ماهی به شدت مؤثر است. ماهی یا هر غذای دریایی را در مقداری شیر بخوابانید و سپس آن را آب بکشید. این اتفاق باعث می شود که بوی بد ماهی گرفته شود و دیگر هنگام غذا خوردن و پخت آن راحت باشید.

سرکه

سرکه عاملی برای از بین بردن بوی بد ماهی است. تحقیقات نشان می دهد که سرکه یک پاک کننده و از بین برنده بو است و 50 درصد بوی بد ماهی را از بین می برد. فقط باید ماهی را به مدت 5 دقیقه داخل سرکه بخوابانید و سپس آن را آب بکشید و بعد آن را با پخته و یا سرخ کنید.

لیمو

یکی دیگر از روش های رفع بوی بد ماهی قبل از پخت استفاده از لیمو است. لیمو را باید مستقیماً برای غذا استفاده کنید. سیتیریک اسید موجود در لیمو به شدت بو را خنثی کرده و بوی خوشایندی به ماهی می دهد. ماهی را تمیز کنید و بعد مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید و بعد از چند دقیقه آن را سرخ کنید.

شکر

به جای این که ماهی را فقط با آب بشویید، می توانید از شکر هم استفاده کنید. مقداری شکر روی ماهی های پاک شده بپاشید و اجازه دهید که 5 دقیقه داخل آن بماند و سپس آن را آب بکشید.

زنجبیل

زنجبیل توانایی از بین بردن بوی بد ماهی را دارد. همچنین می تواند طعم ماهی را بهبود ببخشد. فقط مقداری زنجبیل را به قطعات کوچک خرد کنید. سپس دانه های زنجبیل را نیم ساعت قبل از پخت آن روی ماهی قرار دهید.

نمک

نمک یکی از موثرترین راهکار های خانگی برای از بین بردن بوی بد ماهی است. بعد از این که ماهی را تمیز کردید، مقداری نمک روی آن بمالید تا بوی بد آن از بین برود. اجازه دهید که ماهی پنج دقیقه داخل نمک بماند و بعد آن را آب بکشید و وارد مرحله پخت کنید.

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی بوی بد ماهی را از بین می برد. مقداری کره بادام زمینی را داخل ماهیتابه مخصوص سرخ کردن ماهی بریزید و بعد کارتان را مانند همیشه انجام دهید. کره بادام زمینی به شدت بوی ماهی را به خودش جذب می کند.

تمیز کردن ماهی

تمیز کردن ماهی یک راه عالی برای از بین بردن بوی بد آن است. باید آن را با آب تازه بشویید. ارگان های اضافی داخل ماهی را از بین ببرید و شکم او را خالی کنید. هر ماهی را متناسب با نوع خودش تمیز کنید.

منبع: نمناک

2 دیدگاه در “روش های رفع بوی بد ماهی قبل از پخت

  1. ناشناس گفت:

    بسیار خوب و کاربردی ممنون از شما

    1. مجله پرحنایی گفت:

      تشکر از نظر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.