اخبار

صادرات تخم مرغ ممنوع نیست

صادرات تخم مرغ ممنوع نیست

با وجود برخی خبرها در رابطه با ممنوع شدن صادرات تخم مرغ، مسئولان گمرک می گویند که تاکنون هیچ‌گونه ابلاغیه‌ای مبنی بر ممنوعیت صادرات تخم مرغ به این سازمان اعلام نشده است و بنابراین صادرات تخم مرغ ممنوع نیست.

اخیرا نیز برخی خبرها از متوقف شدن صادرات تخم مرغ در روزهای اخیر حکایت داشت ولی آنچه که از گمرک ایران پیگیری شده این ممنوعیت را تأیید نمی‌کند.

سید روح‌الله لطیفی – سخنگوی گمرک ایران – گفت: آخرین ابلاغیه‌ای که در رابطه با صادرات تخم مرغ به گمرک ایران اعلام شده مربوط به کاهش تعرفه صادراتی تخم مرغ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت که در ۱۵ خردادماه سال جاری مهلت آن به پایان رسیده است.

ایشان با اشاره به این که در فصل گرما مصرف تخم مرغ کاهش پیدا می کند و با توجه به عمر کوتاه این کالا، معمولاً حقوق پرداختی جهت صادرات کاهش پیدا می‌کند اضافه کرد: از زمانی که مهلت اجرای کاهش تعرفه تمام شده تمدیدی صورت نگرفته ولی در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا وزارت جهاد کشاورزی عوارض جدید را تعیین و به دفتر مقررات و صادرات وزارت صمت اعلام کند و بعد از آن به گمرک ابلاغ شود.

به گفته لطیفی، تاکنون هیچ ابلاغیه‌ای در رابطه با تغییر تعرفه صادراتی تخم مرغ به گمرک و ممنوعیت صادرات اعلام نشده است، بنابراین صادرات تخم مرغ ممنوع نیست.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.