آشپزی

طرز تهیه “چیپس خانگی سرکه ای”

چیپس خانگی سرکه ای

اگر می‌خواهید چیپس خانگی ترد و خوشمزه درست کنید اما ترجیح می دهید طعم ترش سرکه داشته باشد و فکر می‌کنید فقط چیپس های بازاری می‌توانند طعم دار و خوشمزه باشند سخت در اشتباهید. ما به شما طرز تهیه چیپس خانگی سرکه ای را با تمام نکات و فوت و فن ها آموزش می‌دهیم.

مواد لازم:

 • سیب زمینی ۲ عدد
 • سرکه ۳ قاشق غذاخوری
 • نمک نصف قاشق غذاخوری
 • بیکینگ پودر یک قاشق غذاخوری
 • یخ یک لیوان
 • آب به مقدار لازم

دستور پخت:

 1. سیب زمینی را پوست بگیرید و به لایه های خیلی نازک برش بزنید و یا ترجیحا از رنده مخصوص چیپس کردن استفاده کنید تا برش های نازکتر و یکدست تری را در زمان کمتری داشته باشید.
 2. حالا نوبت درست کردن مخلوط سرکه و نمک است. سرکه، نمک ، بکینگ پودر و یخ را در یک ظرف گود بریزید و به هم بزنید تا نمک و بکینگ پودر خوب با مواد مخلوط شوند و مقداری آب نیز در نهایت اضافه کنید. یخ را فراموش نکنید زیرا یخ در از بین بردن نشاسته سیب زمینی برای تهیه چیپس بسیار کمک می کند.
 3. حالا برش های سیب زمینی را به مخلوط سرکه و نمک و آب اضافه کنید. اگر مخلوط روی سیب زمینی ها را نگرفته بود دوباره کمی آب اضافه کنید تا سیب زمینی ها را کاملا بپوشاند.
 4. سیب زمینی های برش خورده را تا یک یا دو ساعت در مخلوط سرکه و نمک بخوابانید، سپس آبکش کنید تا آب اضافی آن گرفته شود.(به هیچ وجه هنگام آبکش کردن روی سیب زمینی ها آب نریزید وگرنه طعم و مزه آن به کلی از بین می رود). سیب زمینی ها را روی یک دستمال بچینید تا آب آن کاملا خشک شود.
 5. در یک ظرف یا ماهیتابه گود مقداری روغن ریخته و با حرارت ملایم بگذارید تا داغ شود، سپس حرارت را متوسط رو به زیاد کنید و سیب زمینی ها را داخل روغن بریزید تا سرخ شود. این کار را در چند سری انجام دهید زیرا سیب زمینی ها نباید روی هم قرار بگیرند.
 6. هر سری سیب زمینی دو یا سه دقیقه زمان برای سرخ شدن لازم دارد و بیشتر از این زمان می سوزد و تیره می شود.
 7. سیب زمینی ها را از روغن خارج کرده و روی پارچه ای تمیز قرار دهید تا روغن اضافی آن خارج شود. حواستان باشد که سیب زمینی های سرخ شده را روی هم نچینید زیرا نرم می شوند و دیگر از چیپس ترد خبری نخواهد بود!
 8. چیپس سرکه ای خانگی شما آماده است! می‌توانید بنا به سلیقه خود به آن موسیر یا سبزی خشک نیز بزنید و نوش جان کنید.

منبع: ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.