اخبار

عرضه مرغ با قیمت مصوب 20/400 قابل اجرا نیست

عرضه مرغ با قیمت مصوب 24/100 قابل اجرا نیست

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، عرضه مرغ با قیمت مصوب 20/400 قابل اجرا نیست.

محمدعلی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری در نقاط مختلف از ۱۵ هزار و ۸۰۰ تا ۱۸ هزار تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه ۱۹ هزار و ۸۰ تا ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان و در خرده فروشی ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است.

ایشان افزود: اگر ۸۰ درصد ذرت و ۵۵ درصد کنجاله سویا با نرخ مصوب در اختیار مرغدار قرار گیرد، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان بوده که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در بازار وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، عرضه مرغ با قیمت مصوب 20/400 قابل اجرا نیست.

مشکل تأمین نهاده همچنان پابرجاست

ایشان با اشاره به اینکه مقداری سهمیه کنجاله سویا و ذرت در بازارگاه اعلام شده است، بیان کرد: میزان اعلامی نهاده‌های دامی نیاز کامل مرغدار را پوشش نمی‌دهد، اما به هر حال امیدواریم روند توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه تداوم یابد تا بازار به آرامش برسد، اما هم اکنون تغییر محسوسی در بحث قیمت در بازار آزاد ایجاد نشده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: اگرچه مسئولان اذعان می‌کنند که ذرت بیشتری وارد کشور شده است، اما آثار آن مشهود نیست، درحالیکه اگر تنها ۲۰ درصد بیش از نیاز ذرت وارد شده باشد، بر روند قیمت در بازار آزاد تاثیر می گذارد.

ایشان با اشاره به اینکه کمتر از ۴۰ درصد مرغداران موفق به دریافت مجوز هستند، بیان کرد: نهاده‌های دامی تخصیص داده شده گا‌ها در پروسه تولید بدست مرغدار نمی‌رسد که با این وجود مرغدار مجبور به خرید نهاده از بازار آزاد است. اگر تعزیرات به صورت دستوری مرغداران را مجبور به عرضه مرغ با نرخ مصوب کنند، مرغداران تمایلی به جوجه ریزی نخواهند داشت.

منبع: آی تی پی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.