اخبار

عملکرد جزیره‌ای باعث کمبود مرغ در برخی استان‌ها شده است

عملکرد جزیره‌ای باعث کمبود مرغ در برخی استان‌ها شده است

نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: عملکرد جزیره‌ای برخی استان‌ها که تولید مرغ بیشتری دارند در جلوگیری از خروج مرغ زنده و یا گرم از استان، باعث کمبود این محصول در سایر استان‌ها شده است.

حبیب اسدالله نژاد افزود: علت این که در برخی استان‌ها شاهد کمبود و یا افزایش قیمت مرغ هستیم این است که در استان‌هایی که مزیت تولید دارند به دلایلی به صورت جزیره‌ای تصمیم گیری می‌شود و از خروج مرغ زنده و گرم جلوگیری می‌شود که این تصمیم، غیر منطقی است و برخی از استان‌ها را دچار کمبود و بحران می‌کند. در واقع عملکرد جزیره‌ای باعث کمبود مرغ در برخی استان‌ها شده است.

نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی اضافه کرد: اگر این مشکل برطرف شود قطعاً شاهد این کمبود نخواهیم بود چرا که در تولید، هیچ کمبودی وجود ندارد و براساس برنامه ریزی ستاد تنظیم بازار تولید گوشت مرغ در حال انجام است.

افزایش هزینه های تولید

اسدالله نژاد با اشاره به این که در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۷ هزار تومان و مرغ گرم ۲۴ هزار تومان در بازار است گفت: علت این که این نرخ فراتر از قیمت مصوب است این است که پس از این که کارگروه تنظیم بازار قیمت هر کیلو مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد شاهد این بودیم که همین کارگروه قیمت مولفه‌های تولید از جمله ذرت، سویا و جوجه یک روزه را افزایش داد. از سوی دیگر قیمت سایر مولفه‌های تولید مانند دارو و واکسن هم افزایش یافته که در مجموع این افزایش‌ها باعث شد تا مرغداران مجبور به ارائه محصول با قیمت فراتر از نرخ مصوب شوند.

نائب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی در پایان گفت: برای این که تولیدکنندگان دچار ضرر و زیان نشوند انتظار داریم که در چند روز آینده نرخ مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار مورد بازنگری قرار گیرد.

منبع: تسنیم

1 دیدگاه در “عملکرد جزیره‌ای باعث کمبود مرغ در برخی استان‌ها شده است

  1. ناشناس گفت:

    پس چرا نظارتی نیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.