اخبار

فروش مرغ سبز ممنوع شد

معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی البرز گفت: فروش مرغ سبز در مراکز عرضه فرآورده‌های خامی ممنوع است.

علیرضا جمالی اظهار کرد: فروش مرغ سبز یا ارگانیک در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی ممنوع شده و در صورت مشاهده ضبط خواهد شد. از این پس چیزی به نام فروش مرغ سبز در مغازه‌ها وجود نخواهد داشت. از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده فروش مرغ سبز موضوع را به بازرسی دامپزشکی گزارش دهند تا با برخورد لازم با واحد متخلف صورت بگیرد.

ایشان در ادامه با اشاره به رتبه بندی کشتارگاه‌های طیور کشور توضیح داد: با توجه به مصرف بالای مرغ در کشور مقرر شد کشتارگاه‌های طیور رتبه بندی شوند، بر این اساس مرغ‌ها با هدف افزایش کیفیت  در سه رتبه a+، a، b  تقسیم شده است. با رتبه بندی در سطح A  و A  پلاس ضایعات مرغ جداسازی شده و مرغ با بهترین کیفیت به متقاضیان ارائه خواهد شد.

جمالی تصریح کرد: مردم پیش از این هزینه مرغ خالص را پرداخت نمی‌کردند چرا که ضایعات مرغ پاکسازی نمی‌شد، اما از این پس و با اجرای این طرح قیمت اصلی وزن مرغ پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه باید کیفیت کشتارگاه‌ها را ارتقاء دهیم، اضافه کرد: مرغ‌های درجه یک (a+) در بسته های سبز رنگ، مرغ با کیفیت A  در بسته بندی آبی و کیفیت  B هم در بسته های نارنجی به متقاضیان عرضه می‌شود.

ایشان با اشاره به اینکه  با توجه به شیوع ویروس کرونا در خرد کردن مرغ همچنان محدودیت وجود دارد، گفت: خرد کردن مرغ در مغازه‌ها ممنوع است و انتظار می‌رود شهروندان و مغازه داران در این رابطه دقت نظر کافی را داشته باشند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.