مقالات

فواید سنگدان مرغ

فواید سنگدان مرغ

اکثر افراد زمانی که می خواهند گوشت مرغ تهیه کنند به سراغ قسمت هایی مانند ران، سینه، بال مرغ می روند و از سنگدان مرغ غافل هستند. سنگدان مرغ یکی از قسمت های پروتئین دار مرغ است که کمتر از آن صحبت می شود و یا عده زیادی تمایل به مصرف آن ندارند. در این مقاله درباره فواید سنگدان مرغ صحبت می کنیم.

 • کاهش وزن و لاغری:

اگر تمایل دارید وزن خود را کم کنید استفاده از سنگدان مرغ گزینه خوبی است. به علت وجود مقدار پروتئین بالا در سنگدان مرغ، گرسنگی شما محدود می شود و مجبور می شوید کالری بیشتری در طول روز بسوزانید.

 • رشد و ترمیم ماهیچه ها:

یکی از پروتئین های موجود در سنگدان مرغ، آمینواسید است. آمینواسیدها برای رشد و ترمیم ماهیچه ها نقش مهمی دارند.

 • پیشگیری از سرطان:

یکی از فواید سنگدان مرغ، پیشگیری از سرطان است. پروتئین ها و مواد معدنی موجود در سنگدان مرغ ممکن است شما را در برابر سرطان ریه، پوست و سینه محافظت کند.

 • تقویت عملکرد مغز و جلوگیری از افسردگی:

ویتامین B12 نقش مهمی در عملکرد مغز ایفا کرده و از گلبول های قرمز حمایت می کند. کمبود ویتامین B12 منجر به اختلال در عملکرد مغز، کم خونی، افسردگی و خستگی می شود.

 • رفع مشکل فقر آهن:

آهن برای رشد و تأمین انرزی مورد نیاز و همچنین انتقال اکسیژن برای بدن ضروری است. کمبود آهن در بدن منجر به کم خونی، سردرد و ضربان قلب نامنظم میشود. آهن موجود در سنگدان مرغ می تواند مشکل کمبود آهن در بدن شما را جبران کند.

در پایان باید گفت که اگر دچاری بیماری خاصی هستید ابتدا باید با پزشک خود درباره مصرف سنگدان مرغ مشورت کنید.

2 دیدگاه در “فواید سنگدان مرغ

 1. زهرا حسینی گفت:

  تشکر از مطالبی که میذارین

  1. مجله پرحنایی گفت:

   ممنون از نظر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.