اخبار

قاچاق دام از سر گرفته شد؛ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۳ هزار تومان

قاچاق دام از کشور شروع شده که استمرار این روند نگران کننده است.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از رکود و کسادی بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۲ تا ۹۳ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود ۱۰۲ تا ۱۰۳ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

او افزود: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و فصل عرضه دام بازار گوشت تعریفی ندارد.بیشتر بخوانیدگرما بازار گوشت را بی رمق کرد؛ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومانملکی به از سرگیری قاچاق دام اشاره کرد و گفت: بنابر آخرین اطلاعات، مقداری دام از کشور قاچاق می‌شود که استمرار این روند نگران کننده است.

این مقام مسئول ادامه داد: نوسان قیمت گوشت در ماه‌های اخیر در برابر بسیاری از کالا‌ها همچون لوازم خانگی اهمیتی ندارد چرا که در صورت نبود قدرت خرید و کاهش بودجه، خانوار‌ها اقلام دیگری را جایگزین گوشت مصرفی می‌کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۳۸ هزار تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: اگرچه در فضای مجازی تبلیغاتی مبنی بر فروش دام زنده با نرخ ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان می‌شود، اما این دام‌ها وزن بالای ۱۰۰ کیلو دارند که تمامی اقشار توان خرید یک شقه آن با نرخ ۶۰۰ هزار تومان را ندارند.

ملکی در پایان تصریح کرد: با وجود روند فعلی عرضه و تقاضا باید منتظر ماند و دید که در ماه‌های شهریور و مهر بازار گوشت به کدام سمت و سو می‌رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.