اخبار

قیمت تخم مرغ همچنان زیر قیمت مصوب

قیمت تخم مرغ همچنان زیر قیمت مصوب

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ همچنان زیر قیمت مصوب است، گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد بحران در بازار تخم مرغ خواهیم بود.

ناصر نبی پور قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری بین ١٠ هزار و ٩٠٠ تا ١١ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با اتمام ماه مبارک رمضان و افزایش جزئی مصرف قیمت تخم مرغ بین ۴٠٠ تا ۵٠٠ تومان افزایش یافته است، با این حال قیمت تخم مرغ همچنان زیر قیمت مصوب است و با نرخ مصوب ١۴ هزارتومانی که دولت تعیین کرده ٣ هزار تومان فاصله دارد.

نبی پور با اشاره به افزایش قیمت مصوب نهاده‌های دامی و نیز افزایش سایر مؤلفه‌های تولید، گفت: ما با مسئولان مربوطه برای افزایش نرخ مصوب تخم مرغ مکاتبات فراوان داشته‌ایم و حتی مستندات لازم را نیز ارائه کرده‌ایم اما تاکنون کسی توجهی به این مسأله نشان نداده است.

ایشان تاکید کرد: ادامه روند موجود منجر به ورشکستگی تولیدکنندگان می‌شود و در آینده‌ای نزدیک وضعیت تخم مرغ، بدتر از آنچه خواهد شد که درباره مرغ شاهد بودیم.

مشکل تأمین نهاده همچنان وجود دارد

نبی پور از تأخیر در تأمین نهاده‌های دامی انتقاد کرد و افزود: در استان تهران برخی واحدها، دو ماه است که جوجه ریختند اما نتوانستند نهاده بگیرند. یکی از واحدها، حدود ۵ ماه است از طریق سامانه بازارگاه ذرت خریداری کرده اما شرکت واردکننده هنوز نهاده این واحد را تحویل نداده است.

منبع: مهر

1 دیدگاه در “قیمت تخم مرغ همچنان زیر قیمت مصوب

  1. ناشناس گفت:

    چه عجب قیمت کالایی زیر قیمت مصوب هم پیدا شد!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.