اخبار

قیمت تمام شده تولید مرغ

قیمت تمام شده تولید مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: هم اکنون قیمت تمام شده تولید مرغ بیش از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.

صدرا علی اکبرخانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: در شرایطی که قیمت تمام شده تولید مرغ بیش از نرخ مصوب است، چطور می‌توان از تولیدکننده انتظار داشت که کمتر از قیمت تمام شده بفروشد.

اکبرخانی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان کرد: با توجه به ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی برای ایام‌پایانی سال، دغدغه خاصی نداریم و هم اکنون به سبب آنکه مرغداران به گونه ای جوجه ریزی می کنند که در اسفند مرغ تولیدی خود را به بازار عرضه کنند، این امر بر افزایش قیمت در بازار دامن زده است و با افزایش عرضه در اسفند بازار مرغ به تعادل می رسد.

این مقام مسئول متوسط قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت مولفه های تولید از کمیته راهبردی تنظیم بازار انتظار می رود که تجدید نظری در قیمت داشته باشد چرا که پس از اعلام نرخ مصوب ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومانی در مهر با احتساب ۱۰ درصد در اختیار استانداران، قیمت مصوب ذرت و کنجاله سویا، حمل و نقل و جوجه یکروزه پس از آن افزایش یافت.

اکبرخانی تصریح کرد: علی رغم آنکه سامانه بازارگاه تازه تأسیس است، اما علاوه بر کاهش درصد ضریب خطا و انحراف موجب شده نهاده بدست تولیدکننده واقعی برسد. هر چند تاخیرهایی بین ورود جوجه در سالن با عرضه نهاده بدست مرغدار وجود دارد که قابل رفع است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.