اخبار

قیمت مرغ به بالاترین حد خودش رسید

قیمت مرغ به بالاترین حد خودش رسید

قیمت مرغ در بازار روند افزایشی گرفته و به بالاترین حد خودش رسیده است بطوری که این محصول هم اکنون در بازار کیلویی 33 تا 35 هزار تومان عرضه می شود. در واقع قیمت مرغ به بالاترین حد خودش رسید. 

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه بازار مرغ با چالش جدی روبروست، اظهار کرد: از ماه‌ها پیش هشدار‌های لازم را داده بودیم که اگر تامین نهاده‌ها به موقع و به میزان کافی صورت نگیرد، با چالش جدی در بازار مرغ مواجه خواهیم شد.

اسداله نژاد با اشاره به اینکه مرغدار در هیچ‌ مقطعی تعیین کننده قیمت مرغ نیست، بیان کرد: چه در زمانیکه قیمت هر کیلو مرغ ۴ تا ۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار بود و چه در شرایط فعلی که قیمت مرغ بالاتر از نرخ مصوب است، مرغداران نقشی در تعیین قیمت نداشتند.

دولت نهاده های دامی را برای مرغداران تأمین کند

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: با تامین ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی با نرخ مصوب، مرغداران قادر به عرضه با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان خواهند بود، اما از الان شرایط بازار غیر قابل پیش بینی است چرا که وضعیت قیمت مرغ بستگی به تعهدات دولت در تامین‌نهاده‌های دامی دارد.

این مقام مسئول درباره آینده بازار نهاده‌های دامی گفت: اگر شرایط فعلی در تامین و توزیع نهاده‌های دامی استمرار یابد، وضعیت خوبی را در بازار مرغ طی ماه‌های آتی نخواهیم داشت، اما با تامین ذرت و کنجاله سویا به میزان کافی شاهد پایداری تولید و عرضه مرغ گرم با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان خواهیم بود.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد، گفت: قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد ۱۶ هزار تومان و ذرت ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان است.

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان تصریح کرد: علی رغم تامین برخی نهاده‌ها با نرخ مصوب، اما انحراف در توزیع موجب شده تا نهاده‌ها سر از بازار آزاد در بیاورد، این درحالی است که از ۵ ماه گذشته هشدار‌های لازم را دادیم‌ که اگر جلوی این انحرافات گرفته نشود، امکان عرضه با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان وجود ندارد. در حال حاضر قیمت مرغ به بالاترین حد خودش رسید و کیلویی 33 تا 35 هزار تومان عرضه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

3 دیدگاه در “قیمت مرغ به بالاترین حد خودش رسید

  1. ناشناس گفت:

    35 هزا تومن؟! چه خبره مگه؟!!!

  2. ناشناس گفت:

    با این قیمت ها واقعا دیگه نمیشه خرید کرد

  3. ناشناس گفت:

    از 35 هزار هم رد کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.