اخبار

قیمت مرغ 29/100 تومان

قیمت مرغ 29/100 تومان

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ خبر داد و گفت: هم اکنون در شهر مشهد قیمت مرغ 29/100 تومان عرضه می شود.

محمد علی کمالی سروستانی، مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار و ۹۰۰ تا ۲۳ هزار تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان و در خرده فروشی ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان است.

این مقام مسئول با بیان اینکه گرانفروشی مرغ در مغازه‌ها و عرضه با نرخ‌های مختلف و بالای ۳۰ هزار تومان ارتباطی به مرغدار ندارد، افزود: مرغ فروشی‌های سطح شهر سلیقه‌ای عمل می‌کنند که این امر موجب شده قیمت مرغ از شمال تا جنوب شهر متفاوت باشد که صنف مربوطه باید پاسخگوی این اختلاف قیمت باشد.

مرغداران نگران تأمین نهاده هستند

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: مرغداران کماکان نگران تامین نهاده‌های دامی هستتد که با استمرار روند فعلی احتمال می‌دهیم که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

به گفته وی، با وجود آنکه صد درصد نیاز مرغداران از طریق سامانه بازارگاه تامین نمی‌شود و تولیدکنندگان در تامین نهاده با مشکلات زیادی روبرو هستند، همین امر موجب شده مرغداران در امر جوجه ریزی احتیاط کنند که ثبات قیمت مرغ طی هفته‌های اخیر مصداق بارز این موضوع است.

به گفته این مقام مسئول، با وجود آنکه دولت تاکنون به تعهدات خود مبنی بر تامین کامل نهاده‌های دامی عمل نکرده است، از این رو امکان عرضه با نرخ مصوب وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره تاثیر ساماندهی بازارگاه نهاده دامی بر بازار مرغ بیان کرد: ساماندهی بازارگاه نهاده دامی در ارتباط با مرغ گوشتی نتایج مثبتی نداشته است چرا که واحد‌های مرغداری کنار هم با ظرفیت مساوی به یکی نهاده تعلق نگرفته یا میزان عرضه متفاوت بوده است.

کمالی سروستانی در پایان تصریح کرد: بنابر آمار مرغداران در سه ماهه نخست سال به ازای فروش هر کیلو مرغ ۳ تا ۴ هزار تومان و پس از آن حدود یک هزار تومان متحمل زیان هستند که امیدواریم معضل مرتفع شود. هم اکنون در شهر مشهد قیمت مرغ 29/100 تومان عرضه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

1 دیدگاه در “قیمت مرغ 29/100 تومان

  1. الهه رحمانی گفت:

    این قیمت ها دیگه عادی شده برای مردم!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.