اخبار

قیمت هر شانه تخم مرغ 32 هزار تومان

قیمت هر شانه تخم مرغ 32 هزار تومان

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران از ثبات قیمت تخم مرغ طی یک‌ ماه اخیر خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر شانه تخم مرغ 32 هزار تومان است.

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان است که امیدواریم دولت هر چه سریع تر نرخ مصوب را اعلام کند.

نبی پور کشتار مرغ‌ها به دلیل مطلوب نبودن شرایط تولید و کمبود جوجه‌ریزی را از جمله دلایل کاهش تولید تخم مرغ اعلام کرد و افزود: ۵ ماه است که با کمبود جوجه یک روزه تخم گذار مواجه هستیم و تا مرداد ماه این کمبود ادامه دارد البته از ماه جاری شرایط مقداری بهبود می‌یابد.

ممنوعیت صادرات تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه صادرات تخم مرغ متوقف شده است، گفت: دولت برای تنظیم بازار داخل، صادرات تخم مرغ را متوقف کرده است، درحالی که این‌ موضوع تأثیری بر بازار نگذاشته است.

این مقام مسئول تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۶۰۰ تن اعلام کرد و گفت: علی رغم‌ افزایش قیمت مصوب ذرت، کنجاله سویا، حمل و نقل و دولت قیمت مصوب تخم مرغ را اصلاح نکرده است و همواره با قیمت دستوری به دنبال تنظیم بازار است که با این وجود تولیدکننده رغبتی به تولید ندارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در پایان با تأکید بر اصلاح قیمت مصوب مرغ گفت: با وجود آنکه مرغداری یک فعالیت اقتصادی است، از این رو قبل از روی کار آمدن دولت جدید قیمت باید اصلاح شود. در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ 32 هزار تومان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.