اخبار

ممنوعیت فروش مرغ به صورت قطعه بندی

ممنوعیت فروش مرغ به صورت قطعه بندی

وزیر جهاد از ممنوعیت فروش مرغ به صورت قطعه بندی در فروشگاه های عرضه کننده مرغ خبر داد و گفت بازار مرغ در روزهای آینده به آرامش می رسد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در دو ماه گذشته تصویر بسیار نامناسبی از وضع و ظرفیت‌های تولید مرغ در کشور به نمایش گذاشته شد گفت: این در حالی بود که تولید به اندازه کافی در کشور انجام می گرفت. این امر موجب شد چهارشنبه ۱۱ فروردین دولت تصمیم بگیرد تا ستاد یا قرارگاهی برای ساماندهی بازار مرغ ترتیب دهد که مسئولیت این کار به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد.

خاوازی بیان کرد: اگرچه دولت موافق افزایش قیمت مرغ نبود، اما به جهت این که از مهر سال گذشته افزایش قیمتی در حوزه مرغ نداشتیم و هزینه‌های تولید مانند حمل و نقل نیز افزایش یافته بود و ارز ۴۲۰۰ تومانی هم ۴۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌های تولید مرغ را پوشش می‌داد دولت با افزایش قیمت مرغ به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان موافقت کرد.

او در خصوص برخورد با دلالان گوشت مرغ هم گفت: اکثر توزیع کنندگان گوشت مرغ در کشور افراد سالمی هستند، اما متخلفانی هم هستند که با هماهنگی بین تعزیرات و دادستان‌های کشور در حال رسیدگی است. مسیر تولید مرغ و توزیع آن طوری طراحی شده که از این پس دیگر هیچ فردی نمی‌تواند تخلف کند.

فروش مرغ به صورت قطعه بندی ممنوع

خاوازی افزود: یکی از موارد موجود در بازار‌، قطعه بندی مرغ آن هم به مقدار زیاد بود و به جای این که مرغی کامل به مردم عرضه شود مرغ قطعه بندی آن هم با قیمت بسیار گزاف به فروش می‌رفت. موضوعی دیگر بسته بندی مرغ در قالب زنجیره‌ها و واحد‌های تولیدی بزرگ بود که با قیمت بسیار بالا عرضه می‌شد از این رو تا اطلاع ثانوی ممنوعیت فروش مرغ به صورت قطعه بندی را اعلام کردیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.