اخبار

منتفی شدن افزایش قیمت گوشت تا پایان سال

منتفی شدن افزایش قیمت گوشت تا پایان سال

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور از منتفی شدن افزایش قیمت گوشت تا پایان سال با توجه به شرایط مساعد تولید و عرضه دام در کشور خبر داد.

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور از ثبات بازار گوشت خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی تولید و عرضه، در برخی قطعات گوشت شاهد کاهش نسبی قیمت بوده‌ایم. علی رغم آنکه به روزهای ‌پایانی سال نزدیک می‌شویم، به علت شرایط مساعد تولید دام هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم.

پوریان با اشاره به اینکه تولید دام و گوشت کشور در شرایط مناسبی قرار دارد، بیان کرد: اگر اقدامی از جانب سیستم‌های قیمت گذار و تصمیم‌گیر همچون ستاد تنظیم بازار انجام نشود، سال خوبی را پشت سر می‌گذرانیم.

نرخ هر کیلو گوسفند زنده ۴۵ هزار تومان

پوریان قیمت هر کیلو گوساله زنده را ۳۵ هزار تومان و گوسفند را ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو لاشه گوساله ۶۸ تا ۷۰ هزار تومان و گوسفند ۹۲ تا ۹۳ هزار تومان است. با بازشدن مراکز پرمصرف پیش‌بینی می‌شود که بازار دام و گوشت کشور از رکود خارج شود.

پوریان با بیان اینکه نوسان قیمت خاصی در بازار گوشت نداریم، گفت: همه ساله در فصل زمستان بازار دچار نوسانات شدید قیمت می‌شد که امسال با وجود نبود برخی مشکلات نظیر جابه جایی دام از استانی به استان دیگر افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

واردات گوشت صرفه اقتصادی ندارد

این فعال اقتصادی با بیان اینکه ۱۰ درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شد، گفت: همه ساله ۱۰ درصد نیاز مصارف صنعتی و پرمصرف‌ها از طریق واردات تامین می‌شد که امسال به ۶ تا ۷ درصد کاهش یافته است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام با اشاره به اینکه واردات گوشت صرفه اقتصادی ندارد، تصریح کرد: با توجه به نوسان نرخ ارز، هم اکنون قیمت هر کیلو گوشت یخی گرید c بالای ۱۱۰ هزار تومان است که با این وجود امکان رقابت با بازار داخل وجود ندارد، بنابراین برای واردکننده صرفه اقتصادی ندارد که واردات انجام دهد. هر چند برخی واردکنندگان در محدوده گوشت گوسفندی حدود ۲ هزارتن و گوشت گوساله ۱۰ هزار تن باید رفع تعهد کنند.

در پایان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور از منتفی شدن افزایش قیمت گوشت تا پایان سال با توجه به شرایط مساعد تولید و عرضه دام در کشور خبر داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

2 دیدگاه در “منتفی شدن افزایش قیمت گوشت تا پایان سال

  1. ناشناس گفت:

    در حرف گفته میشه ولی در عمل افزایش پیدا میکنه

  2. ناشناس گفت:

    همش حرف زده میشه فقط همین اما قیمت ها افزایش پیدا میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.