اخبار

مهمترین عامل گرانی تخم مرغ عدم نظارت است

مهمترین عامل گرانی تخم مرغ عدم نظارت است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که قیمت فعلی تخم مرغ در بازار به هیچ وجه قابل قبول نیست گفت: مهمترین عامل گرانی تخم مرغ عدم نظارت است.

مرتضی رضایی با اشاره به اینکه برنامه ‌ریزی برای تولید تخم‌ مرغ از ماه‌ها قبل انجام شده و هیچ مشکلی در تامین و جوجه‌ریزی وجود ندارد افزود: در ماه تا 90 هزار تن تولید تخم مرغ داریم و نهاده‌های مورد نیاز مرغداران از جمله کنجاله سویا و ذرت نیز به طور کامل تامین شده و حتی تا پایان سال نیز برای این موضوع پیش بینی‌های لازم صورت گرفته و مشکلی وجود ندارد.

ایشان گفت: هرچند در شش ماهه دوم سال مصرف تخم مرغ بالا می‌رود ولی پیش‌بینی‌های لازم برای این موضوع انجام شده و مشکلی از این بابت نیز وجود ندارد. در حال حاضر مهمترین عامل گرانی تخم مرغ عدم نظارت است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: بعد از این که قیمت هر شانه تخم مرغ بین 32 تا 35 هزار تومان تعیین شد، علی رغم اینکه این قیمت در میادین میوه و تره‌بار رعایت شد، ولی در خرده فروشی‌ها قیمت‌ها بالاتر است. در حال حاضر برای رسیدن تخم مرغ به دست خرده فروشی‌ها نظام توزیع مشخصی وجود ندارد و همین موضوع موجب افزایش قیمت است که باید به آن رسیدگی شود.

ایشان با اشاره به موضوع قاچاق تخم مرغ افزود: در حالی که صادرات تخم مرغ برای تامین نیاز داخلی و کنترل قیمت، ممنوع اعلام شده، اما موضوع قاچاق تخم مرغ وجود دارد و کشور‌های همسایه دو تا دو و نیم برابر قیمت داخل برای خرید تخم مرغ پرداخت می‌کنند که مسئولان ذیربط باید به این مسئله رسیدگی کنند.

منبع: تسنیم

2 دیدگاه در “مهمترین عامل گرانی تخم مرغ عدم نظارت است

  1. ناشناس گفت:

    پس این بازرس و سازمانهای مختلف چیکار میکنن؟!

  2. علی رحیمی گفت:

    مهم این هست که گرونه حالا میخواد نظارت باشه یا نباشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.