اخبار

نرخ هر کیلو مرغ ۲۶ هزار تومان

نرخ هر کیلو مرغ ۲۶ هزار تومان

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره وضعیت قیمت مرغ در بازار گفت: امروز نرخ هر کیلو نرخ هر کیلو مرغ ۲۶ هزار تومان است.

محمد علی کمالی سروستانی، مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در واکنش به عرضه مرغ با نرخ ۳۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها افزود: برخی مغازه‌ها مرغ‌های قطعه بندی را که استاندارد خاصی ندارند، با قیمت‌های بسیار بالا عرضه می‌کنند که به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست.

مرغداران مشکل تأمین نهاده دارند

کمالی سروستانی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: مرغداران کماکان نگران تامین نهاده‌های دامی هستتد که با استمرار روند فعلی احتمال می‌دهیم که قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.

به گفته این مقام مسئول، با وجود آنکه دولت تاکنون به تعهدات خود مبنی بر تامین کامل نهاده‌های دامی عمل نکرده است، از این رو امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب وجود ندارد.

این مقام ‌مسئول با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت ریزمغذی و نهاده دامی در بازار گفت: در حال حاضر قیمت متیونین ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان است و نرخ سویا کماکان در بازار بالاست به طوریکه هر کیلو کنجاله در بازار سیاه با نرخ ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران ادامه داد: اگر ۸۸ درصد ذرت و ۵۰ درصد کنجاله سویا با نرخ مصوب تامین شود، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان و مرغ گرم ۲۱ هزار و ۳۰۰ تا ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان است.

صنعت مرغداری دچار خسارت سنگین شده است

کمالی سروستانی با بیان اینکه آماری از زیان مرغداران طی ماه‌های اخیر در دسترس نیست، گفت: اگر تامین‌نهاده‌ها هر چه زودتر به روال عادی بازگردد، مرغداران اقدام به جوجه ریزی می‌کنند، در غیر این صورت صنعت با چالش جدی مواجه می‌شود.

ایشان در پایان تصریح کرد: بنابر آمار مرغداران در سه ماهه نخست سال به ازای فروش هر کیلو مرغ ۳ تا ۴ هزار تومان و پس از آن حدود یک هزار تومان متحمل زیان شده اند که امیدواریم این‌معضل مرتفع شود. در حال حاضر نرخ هر کیلو مرغ ۲۶ هزار تومان می باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.