اخبار

نرخ واقعی هر کیلو مرغ ۲۴ هزار تومان

نرخ واقعی هر کیلو مرغ ۲۴ هزار تومان

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت جوجه یکروزه و هزینه های تولید خبر داد و گفت: امروز نرخ واقعی هر کیلو مرغ ۲۴ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ تغییر چندانی نداشته است اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۷ هزار تومان و مرغ گرم ۲۳ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار تومان است.

ایشان از افزایش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یکروزه به ۵ هزار تومان رسیده درحالیکه قیمت مصوب آن ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است. همچنین نرخ واقعی هر کیلو مرغ ۲۴ هزار تومان می باشد.

مشکلات سامانه بازارگاه همچنان رفع نشده است

نایب رئیس کانون انجمن‌ صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت نهاده دامی در بازار سیاه افزایش یافته است بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو ذرت در بازار سیاه به ۴ هزار تا ۴ هزار و ۱۰۰ تومان و کنجاله به ۱۰ هزار تومان رسیده است.

ایشان با اشاره به اینکه تامین نهاده های دامی با نرخ مصوب از طریق سامانه بازارگاه در حال انجام‌ است بیان کرد: علی رغم آنکه وزارت جهاد کشاورزی قول داد که امکان تأمین نهاده به کارخانه مورد نظر را از طریق سامانه بازارگاه فراهم می کند تا تبدیل به دان کند اما به هر دلیلی موفق نشدند که با این وجود با چالش جدی مواجه هستیم.

کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد

اسداله نژاد با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، مشکلی در تامین بازار مرغ نداریم. دولت به ازای هر قطعه مرغ ۴ کیلو نهاده با نرخ مصوب تا سن ۴۰ روز در نظر گرفته است که به علت نگهداری مرغ بالای سن ۴۰ روز بخشی از نهاده مورد نیاز از بازار آزاد تامین‌ می شود.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در جوجه ریزی شب عید نداریم بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای تأمین مرغ شب عید مشکلی در بحث توزیع نداریم چرا که بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته، ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی برای ایام پایانی سال صورت گرفته که این میزان‌ جوابگوی بازار داخل است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

2 دیدگاه در “نرخ واقعی هر کیلو مرغ ۲۴ هزار تومان

  1. ناشناس گفت:

    پس باید منتظر این قیمت باشیم توی چند روز آینده

  2. ناشناس گفت:

    دوباره شروع شد!!! افزایش مجدد قیمت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.