مقالات

نگاهی به غذاهای آینده

نگاهی به غذاهای آینده

امروزه با توجه به افزایش جمعیت جهان و کمبود مواد غذایی در برخی کشورها، کمبود منابع آبی، خشکسالی، نابودی زمین های کشاورزی، اتلاف مواد غذایی و  … دانشمندان به فکر تولید مواد غذایی افتاده اند که بتواند مشکلات اشاره شده را رفع کرده و علاوه بر خاصیت های پروتئینی، نیازهای غذایی مردم را تأمین کرد. در این مقاله نگاهی به غذاهای آینده انداخته ایم. شاید شما هم مجبور شوید برخی از مواد غذایی که در ادامه به آن اشاره شده میل کنید!

1- حشرات

حتی شنیدن و تصور کردن اینکه یک روزی در حال خورردن حشرات باشید چندش آور است! اما پزوهشگران و متخصصان صنعت تغذیه بر این باور هستند که برخی حشرات قابل خوردن هستند و پروتئین و ویتامین مورد نیاز بدن انسان را تأمین می کنند. همچنین حشرات آسیب کمتری به زمین زده و گازهای گلخانه ای کمتری نیز تولید می کنند.

2- غذاهی چاپی

چاپگرهای سه بعدی می توانند مواد غذایی را تولید، چاپ و سرو کنند! یک طراح هلندی غذا، باغبانی و چاپ سه بعدی را با هم ترکیب کرده است. در این روش ابتدا یک محفظه خمیری حاوی خاک خوراکی و دانه های مختلف چاپ می شود و چند روز بعد، دانه ها شروع به رشد کردن نموده و از حفره های کوچک پوست خمیری بیرون می آیند.

3 – قهوه جویدنی

سازندگان این محصول معتقدند که با ساخت این محصول می توان تمرکز را بهبود بخشیده و باعث هوشیاری و آگاهی بیشتر افراد شد.

4- غذای نوشیدنی

اگر نگاهی به غذاهای آینده بیندازید، متوجه خواهید شد که غذای نوشیدنی هم خواهد آمد! به احتمال زیاد در آینده شاهد غذاهای کاملی باشیم که به شکل نوشیدنی بوده و با نوشیدن آن می توان علاوه بر جذب مواد پروتئینی و ویتامینی بدن، گرسنگی را نیز از بین برد.

5- روغن جلبک

از دیدگاه زیست محیطی، برای تولید روغن جلبک نیاز به آب و زمین کمتری نسبت به روغن خوراکی دیگر وجود دارد. با استفاده روغن جلبک که به شکل کره شبیه موم است و در دمای اتاق سفت می شود می توان برای درست کردن مواد غذایی استفاده کرد.

6- گوشت گیاهی

گوشت از چربی و آمینو اسید ساخته شده و هیچ یک از این ترکیبات تنها مختص حیوانات نیست. شرکت هایی در دنیا وجود دارند که در حال ساخت و تولید همبرگرهای گیاهی هستند که حاوی مقادیر مشابهی چربی، پروتئین و کالری و حتی رنگ در مقایسه با گوشت گوساله هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.