اخبار

نیازی به واردات تخم مرغ نیست

نیازی به واردات تخم مرغ نیست

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران می گوید علی رغم افت تولید ناشی از کاهش جوجه ریزی ماه‌های قبل، نیازی به واردات تخم مرغ نیست و مشکلی در تأمین تخم مرغ نداریم.

ناصر نبی پور رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۵ هزار و ۲۰۰ تا ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان معادل شانه‌ای حداکثر ۳۰ هزار تومان است.

ایشان با اشاره به اینکه دخالت‌های نابهجا تنظیم بازار را بر هم‌ می‌ریزد، افزود: طی ۶ ماه آینده، بازار تخم مرغ به سبب کشتار گله‌های با سن بالای ۹۰ هفته و کاهش جوجه ریزی دچار کمبود می‌شود.

نبی پور با انتقاد از تاخیر در عرضه نهاده‌های دامی بیان کرد: مرغداران از سامانه بازارگاه نهاده مورد نیاز را خریداری می‌کنند، اما ارسال آن به واحدهای مرغداری همچنان با تأخیر انجام می‌شود که با این وجود مرغدار چاره‌ای جز تأمین از بازار آزاد ندارد.

ایشان قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را ۱۸ هزار و ۱۰۰ تا ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: علی رغم افزایش ۴۰۰ تومانی نرخ مصوب ذرت و کنجاله سویا، ۳۱ درصدی هزینه حمل و سایر مولفه‌های تولید، قیمت تمام شده تولید افزایش یافته است، در حالی که از آذر سال گذشته نرخ مصوب تغییری نداشته است.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان گفت: علی رغم افت تولید ناشی از کاهش جوجه ریزی ماه‌های قبل، نیازی به واردات تخم مرغ نیست و مشکلی در تأمین تخم مرغ نداریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.