اخبار

هشدار مرغداران به گرانی بیشتر تخم مرغ

هشدار مرغداران به گرانی بیشتر تخم مرغ

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن از تحت فشار بودن مرغداران برای عرضه تخم مرغ و از هشدار مرغداران به گرانی بیشتر تخم مرغ خبر داد.

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن گفت: تخمین می‌زنیم به دلیل مشکلات تولید تا 8 میلیون مرغ تخمگذار راهی کشتارگاه‌ها شده باشد، سازمان دامپزشکی با حکم قضایی مرغداران را تحت فشار قرار داده است که به دلیل عدم تاثیر واکسن آنفلوآنزا، گله‌های مرغ تخمگذار بالای 70 هفته به کشتارگاه فرستاده شود. این اتفاقات به معنی کاهش بیشتر عرضه و افزایش دوباره قیمت تخم مرغ در بازار است.

ناصر نبی‌پور با تاکید بر اینکه آمار اسمی و رسمی تولید تخم مرغ در کشور با توجه به مشکلات اخیر در بخش تولید متفاوت است، افزود: به طور اسمی روزانه 2 هزار و 900 تا 3 هزار تن تخم مرغ در سراسر کشور تولید و عرضه می‌شود، اما آمار رسمی حداقل 20 درصد کمتر است.

ایشان ادامه داد: در حال حاضر صادرات ممنوع است، در زمانی که صادرات از کشور انجام نمی‌شود باید برای یافتن دلیل کاهش عرضه به سراغ تولید رفت. یکی از مهترین دلایل کاهش عرضه را بالا رفتن هزینه تولید دانست که مرغداران را وادار کرده است مرغ‌های خود را راهی کشتارگاه کند.

فشار به مرغداران برای عرضه تخم مرغ

ایشان از فشار سازمان دامپزشکی برای حذف گله‌های مرغ تخمگذار با سن بالای 70 هفتگی خبر داد و گفت: این سازمان اعلام کرده است که مرغداران باید گله‌های بالای 70 هفتگی را حذف کنند چراکه واکسن‌های موجود در کشور توان ایجاد ایمنی در این گله‌ها را ندارد.

نبی‌پور تاکید کرد که اگر مرغداران وادار به حذف گله‌های مذکور شوند، شاهد تشدید در کاهش عرضه تخم مرغ و بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود.

در پایان سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن از تحت فشار بودن مرغداران برای عرضه تخم مرغ و از هشدار مرغداران به گرانی بیشتر تخم مرغ خبر داد.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.